Pavlína Poláčková vládla ženám na Lulečské šestce

Dalším závodem započítávaným do Vyškovské běžecké tour byla Lulečská šestka. Zároveň je to akce, kterou přímo pořádá AK Drnovice, tak jsem doufal, že se nás tam přece jen objeví víc než na posledních akcích. Lepší to bylo. Ale pořád může být líp.

Takže se podíváme, jak se komu dařilo.

Brno Obřany

Ještě ovšem ve středu startoval na Triexpert cupu v Brně Patrik Bejček a po velmi dobrém výkonu doběhl absolutně na 14. místě.

Nemojany

Na startu nás stálo 15 a já tedy jen měřil časy, takž celkem slušná účast členů AK Drnovice. Musím všechny pochválit. Blýská se snad na lepší časy.

Fantastický výkon předvedla Pavlína Poláčková. Přestože přijela na kole bez pořádného běžeckého vybavení, i tak letěla jako vítr a za traťovým rekordem zaostala jen o pouhé dvě vteřiny, které mohla kdykoliv stáhnout, kdyby věděla, jak rychle běží, protože rezervy měla obrovské. Zvítězila naprosto s přehledem.

Po zranění se postavila na start také Irena Pospíšilová a dobrá zpráva je, že noha vydržela. Takže už snad bude dobře. Běžela opatrně a jen si hlídala druhé místo.

Třetí v kategorii a čtvrtá celkově proběhla cílem po výborném výkonu Lenka Hrabovská. Je vidět, že se vrací do formy, co měla před několika lety.

Silvie Divišová se po nepříjemné střevní chřipce též přijela ukázat do Nemojan a nejhorší už také zažehnala. Doběhla pátá absolutně a druhá ve své kategorii.

Do formy se už snad pomalu dostává i Zuzana Svobodová. Mezi nejmladšími ženami skončila pátá.

Marie Hynštová už poznává, že roky neumaže. V nabité kategorii žen nad padesát let skončila na třetím místě.

A mezi juniorkami jsme měli největší zastoupení. Z čehož mám obrovskou radost.

Zvítězila zde Sára Přecechtělová, která se mezi nás přijela podívat snad po roce.

Druhá doběhla Denisa Machalová, je vidět, že dlouhé trati jí sedí.

Příkladně bojovala také Anička Halasová. Bylo z toho výborné třetí místo.

A nakonec se do cíle dostala i Jana Soldánová. Doběhla pátá mezi juniorkami.

Mezi muži se nejlépe vedlo Lukáši Koudelkovi. Absolutně doběhl na devátém místě a v kategorii skončil čtvrtý, což je po nepříjemně skřípnutém nervu mezi žebry skvělý výkon.

Hned za ním se cílem prohnal Petr Hrabovský. Celkově desátý a v kategorii pátý.

Mezi čtyřicátníky si výborně vedl Petr Halas. V našlapané konkurenci doběhl sedmý.

Ve formě je také Tomáš Müller. V této kategorii skončil devátý.

Mezi padesátníky pak v tréninkovém tempu doběhl Jaroslav Trávníček na osmém místě.

Výsledky: Lulečská šestka 2017.xls (62976)

Uherské Hradiště

V rámci atletických soutěží na dráze absolvoval Tomáš Steiner v Uherském Hradišti běh na 10000 metrů. I přes nerovnoměrné tempo v závodě dokázal doběhnout v novém osobním rekordu 32:38,56 a vybojoval čtvrté místo.

Díky všem, co přijeli závodit nebo pomohli s organizací celé sportovní akce v Nemojanech.

Jen mě mrzí, že z tolika členů, co máme, nás bylo pořád tak málo.

Asi bude dobré se zeptat těch hodně pasivních, jestli ještě vůbec o členství v klubu stojí a zda pro to taky něco dokážou udělat.

O to víc si vážím těch, co závodí a také těch, co pomáhají, kde mohou.