Pavlína Poláčková veze titul ze Žamberka, Petr Hének první v Syrovíně, Lenka Hrabovská druhá ve Sloupu a Irena Pospíšilová třetí ve Valmezu

Pavlína Poláčková veze titul ze Žamberka, Petr Hének první v Syrovíně, Lenka Hrabovská druhá ve Sloupu a Irena Pospíšilová třetí ve Valmezu

Nabídka velmi hezkých závodů na tuto sobotu dala možnost si vybrat, kam vyrazit. Ty doby, kdy jsme běželi jak v Litovli, tak ve Sloupu v jeden den a navíc oba závody vyhráli ve svých kategoriích, už ovšem nenávratně zmizely. Tak bylo nutné se rozhodnout, která akce dostane přednost a u nás přece jen z tradice zvítězil Sloup. Ale také pokračoval Agrofertrun ve Valašském Meziříčí a proběhlo i mistrovství ČR v duatlonu v Žamberku.

Žamberk

Na mistrovství ČR v duatlonu velmi ráda jezdí Pavlína Poláčková, protože se jí v této disciplíně mimořádně daří. Letos ji tam podpořila také Dana Hyláková.

A Pavlína předvedla, že tohle je disciplína jako šitá pro ni. Hned v prvním běhu si vybojovala minutový náskok, ten na kole navýšila o dalších 45 sekund a minutu přidala i v závěrečném běhu. Zvítězila s naprostým přehledem a vybojovala svůj další titul mistryně České republiky v této disciplíně.

Dana Hyláková jí pak zdatně sekundovala. V celkovém pořadí s mladými závodnicemi skončila ve svých nejlepších výkonech v jednotlivých disciplínách tohoto roku dvacátá. V kategorii nad 40 let pak třetí. A protože první žena nebyla Češka, tak dokonce má stříbro z MČR nad 40 let, přestože věkově patří přece jen už dost dlouho někam jinam.

Sloup

55. ročník Běhu Moravským krasem. Neskutečné číslo. A mnohokrát jsme byli u toho.

I letos. Ale zase jen v početně slabší sestavě.

Na startu stály i děti. Michal Hrabovský se rval jako o život a doběhl čtvrtý.

Lucie Hrabovská se také ve velké konkurenci neztratila, když skončila pátá.

Stela Tomanová pak s velkým přehledem ovládla mladší žákyně.

Lenka Hrabovská se po většinu trati držela s vedoucí běžkyní Lenkou Palachovou, ale v závěrečných stoupáních přece jen něco ztratila a nakonec skončila druhá.

Lukáš Koudelka bojoval, jak to šlo i přes střevní potíže závod dokončil s občasnými návštěvami keřů na trati celkově pátý a v kategorii skončil třetí.

Martin Skřivánek to napálil a pak už mu přece jen na pro něj neznámé trati trochu docházely síly. Přesto po velmi dobrém výkonu skončil šestý mezi čtyřicátníky

Valašské Meziříčí

Letos se ve Valmezu neběželo na jaře kvůli nějakým stavebním úpravám, tak seriál Agrofertrunu má na podzim napilno, aby to všechno stihli. A do Valašského Meziříčí na Desítku kolem komína se rozjeli Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová.

Bohužel se tam sjela obrovská konkurence Keňanů, kteří si ze závodu udělali trhací kalendář.

Přesto Irena Pospíšilová i v této záplavě běžkyň jiné pleti vybojovala parádní třetí místo.

Tomáš Steiner překopl začátek s černochy a pak tempo neudržel a doběhl celkově osmý.

Syrovín

Petr Hének si zajel zase vyzkoušet své oblíbené ultra a tentokrát se vrhl proběhat Chřiby. Po brilantním výkonu na trati dlouhé 53 km, kdy dosáhl průměru 4:22 na km a to i  v náročných Buchlovských kopcích, když nastoupal 1370 metrů, s přehledem a s náskokem přes 20 minut před druhým běžcem zvítězil.

Zlín

Na Strojařskou desítku, která byla zároveň veteránským mistrovstvím ČR v běhu na 10 km na silnici, vyrazila Simona Grulichová. V kategorii nad 45 let vybojovala stříbrnou medaili a celkově doběhla šestá mezi ženami.

Co říct. Sice se nám neustále daří, lépe řečeno, výsledky máme fantastické, ale jsou to jenom jednotlivci. Pořád mi nějak schází větší nasazení dalších členů AK Drnovice. A to mě moc mrzí.