Pavlína Poláčková třetí absolutně a Irena Pospíšilová s Marií Hynštovou první v kategoriích v Kyjově

Pavlína Poláčková třetí absolutně a Irena Pospíšilová s Marií Hynštovou první v kategoriích v Kyjově

Opět se dalo vyrazit na různá místa závodit, protože Štěpánské běhy mají u nás obrovskou tradici a je jich nepřeberné množství i tady poblíž nás na Moravě.

Vévodí jim opravdu ten nejstarší v Kyjově, který se letos běže již po padesáté šesté.

Ale ani jeden nezaostává. Jen tak namátkou. V Syrovicích 26. ročník. Ve Zlíně 29. ročník a tak bych mohl pokračovat.

Kyjov

V Kyjově se schází zase elita našich běžců, protože tam jde o peníze mezi dospělými a to bývá slušná motivace.

Na startu stáli Pavlína Poláčková a Irena Pospíšilová, Marie Hynštová, Petr Hromek a také Petr Halas.

A mezi mládeží Anička Halasová. A jí se právě moc nedařilo, protože se necítila dobře, tak závod jen odklusala.

Skvěle si vedla Pavlína Poláčková. Třetí místo absolutně mezi ženami, to píše. A kdyby měla natrénované, jo to by byl hukot.

Irena Pospíšilová se po měsíci pauzy kvůli nemoci přijela jen proběhnout. Pořád to není dobré, tak si doklusala jen pro vítězství mezi ženami nad 35 let.

A také Marie Hynštová nenechala nikoho na pochybách, že v kategorii nad 55 let nemá konkurenci a s přehledem vyhrála.

Petr Hromek opět pomáhal Pavlíně jako vodič a i tak skončil mezi nejmladšími muži 24.

A Petr Halas přijel vyběhat svátky, jak se přiznal, a mezi muži nad 40 let se dostal do cíle jako desátý.

Syrovice

A právě v Syrovicích šlo o body do Brněnského běžeckého poháru, tak tam zamířila ta část našich závodníků, kteří mají zájem tento seriál absolvovat.

Mládež

Tentokrát stála na startu jen Stela Tomanová, která opět obsadila své tradiční čtvrté místo.

A také Monika Trojancová bojovala, jak to šlo ve své kategorii, a skončila desátá.

Dospělí

Nejdřív běžely Lenka Hrabovská s Denisou Machalovou.

Lenka má parádní formu, škoda, že nejela do Kyjova pro peníze. Mezi ženami doběhla na osmém místě.

To samé platí pro Denisu Machalovou. V Kyjově by vyhrála a slušně si přivydělala. Tady skončila mezi juniorkami šestá.

Skvělou formu si stále udržuje Lukáš Koudelka. V nabité konkurenci mezi muži doběhl celkově šestnáctý a v kategorii pak dvanáctý.

Patrik Bejček absolvuje BBP tréninkově a v cíli se objevil na 35. místě celkově a v kategorii skončil 25.

Po dlouhé době stál na startu také Roman Petrů a v kategorii doběhl na 24. místě.

Dlouhý závod běžela také Nina Bartoňková a mezi tam startujícími ženami doběhla v rámci tréninku druhá.

Je vidět, že nás nic nezastaví. Ani Vánoční svátky. Nikdo neleží doma u televize a necpe se cukrovím, ale většinou jsme na závodech a skvěle reprezentujeme AK Drnovice.

Je sice pravda, že jsou to skoro pořád jedni a ti samý, ale jsem rád, že tak bojují a právě oni si zaslouží mimořádnou Vánoční pochvalu před nastoupeným oddílem.