Pavlína Poláčková startovala na MS ve Švédsku, Petr Fochler doběhl druhý v Praze a Lenka Hrabovská třetí v Drahanovicích

Pavlína Poláčková startovala na MS ve Švédsku,

Petr Fochler doběhl druhý v Praze a Lenka Hrabovská třetí v Drahanovicích

Další závod započítávaný do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje nás zavedl do obce Drahanovice na úpatí Velkého Kosíře, po kterém také převážně trasa vedla.

Opět to s našimi počty na startu nebylo valné, protože se navíc běžela i Slavkovská pípa, Lipovská desítka a pokračovala také Orelská běžecká liga ve Vískách. Takže jsme se trochu rozdělili, ale to nevadí, hlavně, že se závodí.

Brno

Ovšem zase ještě ve středu Pokračoval Triexpertcup a to hodinovkou na Palackého vrchu. Patrik Bejček běžel skvěle. Uběhl 15550 m a to stačilo na 9. místo celkově a sedmé v kategorii.

Praha

Petr Fochler po delší době vyrazil otestovat svoji výkonnost a postavil se na start Běhu Modřanskou roklí. A vedl si výborně. Doběhl i při intervalovém startu, tady když vlastně neběžel se soupeři, ale sám proti času, na druhém místě absolutně.

Švédsko

Pavlína Poláčková zamířila s reprezentací ČR až daleko na sever do Švédska na Akademické mistrovství světa v triatlonu.

V nesmírně nabité konkurenci trochu ztratila v plavání a kolo tím pádem jela sama, když jí navíc spadl řetěz. Přesto však fantastickým během, kdy zvládla po tom všem přesně změřenou pětku na silnici za 17:54, vybojovala nakonec 40. místo.

Drahanovice

Po ranním dešti jsme zamířili do Drahanovic a čekali, že tam bude také dost mokro, ale nebylo. Moc tam nepršelo, ale bylo příjemné počasí, proto se na startu objevilo nebývalé množství závodníků. A mezi nimi jsme byli pořádně vidět i my.

Nejdřív v cíli byl v závodě dětí Michal Hrabovský, který vybojoval třetí místo.

Potom na trati 5 km představily Denisa Machalová a Zuzana Hubáčková.

Denisa se celou trať rvala o druhé místo, přesto nakonec ve finiši skončila těsně třetí.

Zuzana po dlouhé přestávce zaviněné zraněním raději běžel pětku a skončila na čtvrtém místě.

A na desítce, která se běžela v kouzelném prostředí rezervace na Velkém Kosíři, startovala Lenka Hrabovská a Marie Hynštová.

Lenka potvrdila formu z poslední doby a našlapané konkurenci doběhla na skvělém třetím místě absolutně a v kategorii skončila druhá. A to trochu zabloudila.

Marie Hynštová pak s přehledem vyhrála kategorii nad 50 let, kam už dávno věkem nepatří.

Kněžice

Na Běhu alejemi v Kněžicích jsme nakonec startovali všichni, konstatoval Petr Halas. Počasí pro běžce super, tratě pěkné, bylo to fajn.

Matěj Halas se tentokrát snažil - trať 450m zvládl za 2:45 a dokončil na 6. místě (ale ve svém ročníku byl třetí).

Anežka Halasová parádně zabojovala. V kategorii 2009 - 11  byla nejmladší, běžela 2x450m, pěkně si rozvrhla tempo a zvládla i závěrečný finiš.

Skončila těsně pod stupni na 4. místě v čase 4:15, ovšem dokázala porazit i děvčátka 2009, 2010.

Vojta Halas běžel trať 450m a jak jinak než na pohodu a s úsměvem.

Anička Halasová brala  ve starších žákyních na 2,7km stříbro časem 10:47. Letos holky běžely lehce pozměněnou trať, takže časy se moc nedají porovnávat.

Petr Halas šel 9,3 km jen na pohodu, krásná trať lesem kolem loveckého zámečku, a skončil patnáctý v kategorii.

No, a Jana Halasová dala těch 5,5km také na pohodu, měla to ale s několikaminutovou přestávkou, neb se jednomu závodníkovi udělalo nevolno a musela mu poskytnout první pomoc.

Tak i v malém počtu dokážeme udělat velké výsledky. A to ještě nemám podrobnosti k dalším akcím. Myslím, že můžeme být maximálně spokojení.