Pavlína Poláčková excelovala v Mořkově, Zuzana Hubáčková pak doběhla druhá v Olomouci

Pavlína Poláčková excelovala v Mořkově, Zuzana Hubáčková pak doběhla druhá v Olomouci

Opět se naši členové rozdělili a vyrazili na závody do Olomouce, kde pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje a do Brna, tam zase šlo o body do Brněnského běžeckého poháru. Ovšem nejvíce nás startovalo v Mořkově.

Mořkov

Zkusili jsme vyrazit zase po delší době jinam, než obvykle. Mořkovský zajíc nás přilákal zajímavou nabídkou a také možností poznat, jak pořádají závody na severu Moravy.

A opravdu to stálo za to. Krásná trasa závodu, výborná organizace a k tomu parádní ceny od hlavních sponzorů. Co víc si přát.

Fantasticky si vedla po víc jak půlroční pauze zaviněné zraněním Pavlína Poláčková. Sice ještě nemá plně dotrénováno a v druhé polovině trati to bylo znát, ale přesto si absolutní vítězství mezi ženami bezpečně pohlídala.

Marie Hynštová bojuje v poslední době se zdravotními problémy, přesto v kategorii žen nad 45 let dokázala vydolovat druhé místo.

Lukáš Koudelka se pořádně protrápil závodem, přece jen mu až tolik trať nesedla. I tak se do cíle dostal ve slušném čase na 13. místě v absolutním pořadí.

Po dospělých nastoupily na trať svých závodů i děti. Bohužel se běželo na rozmoklém škvárovém ovále, který naším mládežníkům moc nesvědčil.

Ale porvali se s tím se ctí.

Anička Halasová mezi staršími žákyněmi vybojovala třetí místo.

Iveta Trojancová pak skončila čtvrtá.

Smůlu měla Monika Trojancová, protože ji pořadatelé omylem zařadili do starší kategorie. Svou chybu napravili aspoň tak, že podle času, protože i její kategorii běžela stejnou trať, zjistili, že by zvítězila a také ji pak vítězkou vyhlásili. Jen si to bohužel na trati tak neužila, jakoby opravdu vyhrála.

Filip Křížek pak skončil sedmý v mladších žácích, je vidět, že má pořádný tréninkový výpadek.

Olomouc

Běh Michalským výpadem se běží ze stadionu AK Olomouc do přilehlých Bezručových sadů a trať je poměrně nepříjemná. Nejezdíme tam rádi, protože pořadatelé v podstatě zesměšňují nejlepší závodníky tak drobnými odměnami, že by bylo lepší nedat jim nic. To bych si nikdy na svých závodech nedovolil. Ale na to může mít každý svůj pohled. Já si stojím za svým. Proto tam od nás startovala jen obyvatelka Olomouce Zuzana Hubáčková. A je vidět, že jí to doma svědčí. Po výborném výkonu dokázala doběhnout na druhém místě mezi ženami.

Brno

Do Brna na Myslivnu měli vyrazit tradiční účastníci, kteří absolvují celý Brněnský běžecký pohár a snaží se nastřádat co nejvíc bodů. Bohužel zasáhla chřipka do našich řad a tak na startu stála jen Denisa Machalová v kategorii juniorek, která na nesmírně náročné trati skončila pátá.

A mezi muži běžel jen Patrik Bejček. V tréninkovém tempu doběhl šestnáctý v kategorii a 26 celkově.

Praha

Petr Halas poprvé absolvoval Veteránské Mistrovství ČR v hale. Konalo se v Praze ve Stromovce. Hodnotilo se samozřejmě podle přepočtu koeficientů věku,  byl v kategorii 35-55 (takže přesně v polovině).

Petr tam jel s tím, že si to chce užít a maximálně si zazávodit.

Takže si naložil trojboj. Nejdřív 3000m dal (v botách) za 11:12,05 a skončil šestý.

Potom následoval fofr na 800m v tretrách za 2:27,15 a opět 6 místo.

A nakonec 1500m v tretrách už v únavě, ale 9. místo za 5:13,54.

Tento závodní víkend jsme brali hodně jako tréninkový, ale i tak byly v našem podání vidět velmi slušné výkony. A to jsem rád.

Bohužel se nám nevyhnula chřipková epidemie. Tak snad se z toho všichni rychle a v přádku dostanou.