Pavla Závodná zvítězila také v Hulíně

Pavla Závodná zvítězila také v Hulíně

Opět dvě varianty kam se v sobotu zajet proběhnout, ale zase se dalo čekat, že to žádná velká sláva to s naší účastí nebude. Už to tak prostě v poslední době je.

A tak do Hulína na Hulmenskou desítku se rozjela malá parta našich běžců a do Radostic na Brněnský běžecký pohár vyrazila jen Lenka Hrabovská s dcerou Lucií.

Ostrava

V pátek si zajela Stela Tomanová na Mistrovství Jihomoravského kraje do Ostravy a mimořádně se jí tam dařilo. Vybojovala dva tituly, když zvítězila výkonem 450 cm v dálce a pak ovládla časem: 5:29,13 i běh na 1500 metrů.

Hulín

Pavla Závodná je stále v skvělé formě. V Hulíně si běžela tréninkovým tempem svůj vlastní závod a přesto s velkým náskokem ve výborném čase na deset km zvítězila.

Lukáš Koudelka si v rámci tréninku odběhl trať tak, aby se netrápil, skončil celkově sedmnáctý a v kategorii pak dvanáctý.

Petr Halas si také zajel ověřit, jak je na tom s formou a běžel výborně. V nabité kategorii čtyřicátníků skončil sedmnáctý.

Ivo Krátký je novou posilou AK Drnovice a jeho výkony jsou dostatečně známé. Proto je jasné, že bude patřit k oporám v kategorii padesátníků. I přes vytrvalou nemoc, která ho nedávno skolila, se postavil na start a vybojoval mezi muži v nejlepších letech páté místo.

Parádně se proběhla také Simona Grulichová. Stačilo to v kategorii nad 35 let, kam dávno již nepatří, která byla ale bohužel vypsaná jako nejstarší v ženách, na druhé místo.

Marie Hynštová startovala také v této kategorii s ženami skoro o dvacet let mladšími a přesto skončila šestá.

Na poslední chvíli dojel tak Jiří Bubeník, aby se v naší partě proběhl a mezi padesátníky se dostal do cíle na desátém místě.

Anička Halasová si pak v rámci tréninku odběhla jen pět kilometrů a zvládla je ve velmi dobrém čase.

Po dospělých borcích startovaly také děti

Matěj Halas skončil po těsném cílovém boji čtvrtý.

Anežka Halasová ve své kategorii dívek vyhrála.

A Vojta Halas se s úsměvem proběhl po hulínském tartanu.

Radostice

Lucie Hrabovská vybojovala skvělé druhá místo ve své kategorii.

A Lenka Hrabovská pak předvedla parádní výkon, když mezi ženami doběhla na čtvrtém místě.

Jeseníky

Jaroslav Trávníček zahájil letošní lyžařskou sezónu a to účastí na 35. ročníku lyžařského závodu "Patnáctka okolo Paprsku", který se konal na tratích v okolí horské chaty na Paprsku v Jeseníkách. I přes nepříznivé sněhové podmínky, které teď u nás v republice panují, připravili pořadatelé z ČTU a Horal Šumperk pěknou 15 km trať, která se jela klasicky. A začátek sezóny byl úspěšný. V celkovém pořadí bez rozdílu kategorií jsem obsadil Jaroslav Trávníček 16. místo a v kategorii nad 50 let byl druhý.

Sice je nás na závodech v poslední době poněkud poskrovnu, ovšem borci v Hulíně fakt překvapili, ale vidět nás pořád je. A to nejen díky výrazným dresům, ale hlavně kvůli skvělým výsledkům. A to je dobře.