Pavla Závodná první a Simona Grulichová třetí v Kroměříži. Petr Hének zvítězil v Pražské stovce

Pavla Závodná první a Simona Grulichová třetí v Kroměříži, Petr Hének zvítězil v Pražské stovce

Dalo se vyrazit na celkem zajímavé závody, ale my si vybrali rovinatou desetikilometrovou trasu v Kroměříži jako tempový test po dvou cyklech přípravy.

Aby bylo vidět, jak na tom kdo je.  Bohužel, ráno pokryl cesty led a tak jsme čekali, jak bude trať vůbec vypadat. Ale v Kroměříži se ledovka nekonala, jen podél Moravy foukal vítr.

Kroměříž

Málo nás. Ne v klubu, ale na startovních roštech. Nějak ten zájem neustále uvadá.

Ještě, že se najdou takoví, co se nebojí ničeho a nikoho. To jsou fakt naši tvrdí a odolní borci. Bez nich by činnost oddílu vlastně ani neexistovala.

Tak se mrkneme, jak se jim dařilo. A přibyla nám další posila.

Pavla Závodná předvedla fantastický výkon, když vlastně celou trať odběhla sama a na přesně změřené desetikilometrové trati zvítězila naprosto s přehledem časem 38:52. Navíc i mezi muži doběhla na sedmém místě celkově. A to ještě běžel fantasticky její bratr Lukáš Závodný. Celkově šestý a v kategorii třetí. Škoda, že hraje fotbal, hned bych ho bral. Takové talenty se jen tak nevidí.

Simona Grulichová je na podzim také ve velmi dobré formě. Mezi ženami skončila celkově třetí a v kategorii nad 40 let zvítězila.

Marie Hynštová se pomalu rozběhává. V ženách nad 40 let, starší kategorie tam nebyla vypsaná, skončila druhá.

Lukáš Koudelka rozběhl závod skvěle. Pak ho ovšem zaskočily je tradiční střevní potíže a po odskočení z trati proběhl cílem celkově devátý, v kategorii nad 35 let pak šestý.

Radek Kala vyjede na závody jenom občas, ale pak to stojí za to. Padesátníky s přehledem ovládl a v pohodě zvítězil.

Milan Marek je nová posila našeho klubu a vedl si skvěle. Ve výborném čase skončil mezi muži nad 50 let druhý, ale hlavně od Nového roku startuje mezi šedesátníky a tam z něj bude opravdu kometa.

Praha

Po fantastickém výkonu zvítězil konečně na třetí pokus Petr Hének v Pražské stovce.

Trať 135 km dlouho ve velmi náročném terénu ovládl v čase 13:47:26. Vedl od startu až cíle. Neskutečný výkon.

Olomouc

Na Mikulášský běh si Olomouce si zajel se svým otcem Jiří Bubeník. Také se dostává do formy. V našlapané kategorii padesátníků doběhl na sedmém místě.

Jak jsem napsal v úvodu. Díky všem, co se nebojí závodit. A je moc dobře, že takové borce v klubu máme.