Pavla Závodná první a Irena Pospíšilová druhá v Letovicích

Je pravda, že v sobotu se dalo vyrazit na celkem dost zajímavých akcí, kde bylo možné se parádně proběhnout, ale nějak jsme toho moc nevyužili. Jen naše tradiční sestava vyrazil do Letovic na Běh okolo přehrady Křetínka.

Letovice

Je to tak, o co víc máme členů, o to méně nás jezdí na závody. Co se dá dělat, aspoň že existují ti nejodolnější, jinak by se třeba nedalo ani někdy psát o tom, jak se nám o víkendu kde dařilo. A to nám na delší dobu vypadne ze sestavy Martin Skřivánek, který musí na plánovanou operaci kolena. Tak snad se dá pak rychle dohromady. V Letovicích na dlouho dobu běžel naposledy.

A vedl si i s pochroumaným kolenem výborně. V nabité kategorii čtyřicátníků skončil na šestém místě.

Mimo něho se na svůj velmi oblíbený závod postavil také Lukáš Koudelka. Ovšem startem překvapili také Irena Pospíšilová, Lenka Hrabovská, Simona Grulichová a stabilně tam v posledních letech běhá také Nina Bartoňková. Tak to nakonec nebylo s tou naší účastí tak špatné, jak jsem čekal.

Ovšem fantastický výkon zde předvedla nová posila AK Drnovice Pavla Závodná. Naprosto šokujícím způsobem vyrazila dopředu a ani skvěle běžící Irena Pospíšílová se s ní dlouho neudržela.

Pavla s přehledem a s úsměvem na tváři zvítězila absolutně mezi všemi ženami a to je prosím ročník 2000. Obrovský talent, který se snad u nás ještě víc projeví, až se pořádně rozjede s námi po závodech.

Irena Pospíšilová pak v pohodě udržela celkové druhé místo a v kategorii žen nad 36 let samozřejmě zvítězila.

Parádní výkon předvedla také Lenka Hrabovská. Po rozumně rozběhnutém závodu se dostala do cíle jako třetí žena v kategorii nad 36 let.

Výborně běžela též Simona Grulichová. Sice nemocná, ale přesto vybojovala v kategorii nad 46 let druhé místo.

V podstatě jsme mezi ženami okupovali pořád stupně vítězů.

Jen Nina Bartoňková se dává ještě po prodělaných nemocích dohromady, tak doběhla v nejmladší kategorii až pátá, ale pořád se to zlepšuje a na jaře jí to bude zase lítat.

Závod opravdu nesedl snad jen Lukáši Koudelkovi. Musel si odskočit do křoví, pak se už do tempa nedostal a v nejmladší kategorii mužů doběhl šestý.

Frýdek – Místek

Silvie Divišová si oblíbila Hornickou desítku ve Frýdku a také letos na ni vyrazila.

Ve své kategorii doběhla ve výborném čase 43:33 /čistý čas 43:25/  na šestém místě.

Útěchov

Lyžařský běh Útěchovskými lesy patří také mezi legendy, tam jsme startovali ještě jako děti. Letos se v Útěchově postavila na start Stela Tomanová. Běžela v kategorii i se staršími dívkami a skončila celkově na náročné trati šestá.

Blansko

Petr Halas s dětmi si zajeli jsme do Blanska na Ústřední orelské  závody v plavání.

Matěj Halas na trati 25 m vybojoval 2. místo.

Anežka Halasová na stejné trati byla také druhá.

A Anička Halasová pak pro změnu na 100m jak volný způsob, tak prsa vyplavala 2x 2. místo.

A to je tak asi všechno. Nakonec to nebylo tak špatné, jak to zpočátku vypadalo.

Díky všem, co nesou svou kůži na trh v barvách AK Drnovice.