Parádní představení v Grymově. Lukáš Koudelka třetí absolutně, Petr Halas zvítězil na 5 km a Marie Hynštová ve své kategorii

Parádní představení v Grymově. Lukáš Koudelka třetí absolutně, Petr Halas zvítězil na 5 km a Marie Hynštová ve své kategorii

Jedinou možností, kam se dalo v sobotu zajet proběhnout, byla Grymovská desítka v Grymově u Přerova, kde se na přesně změřené 10 km rovinaté trati dají běžet již na začátku března velmi rychlé časy. Jinak nikde jinde žádný závod poblíž nebyl. Alespoň o něm nevím. Ale pro nás je stejně rozhodující Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje, tak bylo jasné, že tam zamíříme pro nějaké body do soutěže.

Grymov

Vzhledem k tomu, že se v Grymově běží i 5 km, bylo možné vzít také naše juniorky. Bohužel onemocněly na poslední chvíli, ale to se nedá nic dělat. I dospělí borci z našeho oddílu letos neměli ideální přípravu. Tak to prostě někdy je. O tom bych mohl hodiny vyprávět.

Na trati 5 km zaskočil tedy Petr Halas a v rámci přípravy na halové veteránské mistrovství v Polsku a zvítězil poměrně lehce v čase 19:11.

Fantasticky si vedl opět Lukáš Koudelka. Celá čtyři kola bojoval ve vyrovnané skupině běžců a pak je zaskočil drtivým 400 metrovým finišem a doběhl si pro parádní třetí místo celkově a druhé v kategorii v osobním rekordu na této trati 35:34.

Výborně běhá také po návratu na závodní dráhu Petr Hrabovský. Časem 38:42 doběhl třináctý v nejmladší kategorii.

Též Lenka Hrabovská běžela po tréninkovém výpadku zaviněné nemocí velmi dobře.

Mezi nejmladšími ženami doběhla časem 43:13 čtvrtá.

A Marie Hynštová pak vybojovala až těsně před cílem první místo mezi ženami nad padesát let, když deset km zvládla za 47:09.

Zábřeh

Petr Fochler si z Prahy zajel domů a absolvoval tam v rámci tréninku závod Welzlův kufr. Hned od startu šel do vedení a postupně svůj náskok zvyšoval až minutu a půl na druhého vytrvalce v cíli. Je teď na jaře ve výborné formě a už se těší na první canicrossové závody.

Myslím, že jsme předvedli výborné výkony a všichni si zaslouží velkou pochvalu.

Je vidět, že příprava jde po správné cestě.