Orli bojovali v Kuřimi a v Moravských Budějovicích

Orli bojovali v Kuřimi a v Moravských Budějovicích

Malou cenou Zlobice se rozjela Kuřimská běžecká liga a zároveň tímto závodem pokračovala také Orelská běžecká liga. Také zde jsem měl široké zastoupení. Zejména pak v dětských kategoriích, protože někteří mladí orlíci trénují v naší tréninkové skupině. Také v Moravských Budějovicích proběhl závod započítávaný od Orelské běžecké ligy. Na startu tam stáli i mladí členové naší tréninkové skupiny.

Kuřim

V hlavním závodě dospělých v rámci tréninku na maratón si zkusil tréninkové tempo Patrik Bejček a doběhl v klidu 25 celkově a v kategorii pak skončil sedmnáctý.

Závody proběhly v Kuřimi hodně mrazivě.

Pocitovou teplotu odhadovali všichni tak na -20°C, foukal studený vítr a štiplavý mráz ovlivnil některé závodníky. Tratě žákovských kategorií vedly v listí v zámeckém parku.

V kategorii přípravek se postavila na start Monika Trojancová, běžela jeden okruh v délce 510 m. Držela se v polovině startovního pole, ale díky studenému vzduchu už neměla sílu finišovat a skončila na 5. místě.

Na trať 1020 m se postavili tři naši závodníci.

Nejlépe se dařilo Stele Tomanové, která si vyběhala těsně druhé místo. Drtivým finišem dohnala první závodnici a do cíle doběhly ve stejném čase.

Stejně dobře se dařilo i Filipovi Křížkovi, který skončil také druhý. Svoji pozici si držel od samého začátku a uhlídal až do cíle.

Gabrielovi Provazníkovi se už tak dobře nedařilo, i jemu studený vzduch příliš nesedl. Ale popral se s tím a do cíle doběhl na 8. místě.

Ve starších žákyních stála na startu Tereza Havlíčková, která běžela už tři okruhy v délce 1530 m. Tato trať ji moc nesedla, ale přesto bojovala a vyneslo ji to 4. místo.

Jako poslední se na trať postavila Iveta Trojancová. Protože kategorie dorostu byla už 7,3 km, nastoupila na start lidového běhu na 1300 m. Tam si vedla velmi dobře a svým tempem si doběhla pro vítězství v kategorii žen.

Moravské Budějovice

Petr Halas i s rodinou vyrazil na další závod OBL do Moravských Budějovic.

Matěj Halas tam překvapil. V této kategorii nejmladší doslova vylétl na trať a bojoval dokonce o 3. místo, nakonec skončil těsně čtvrtý.

Anežka Halasová si vysprintovala na 100m trati stříbro.

Vojta Halas zvládl 200m trať a byl pořadateli oceněn jako hendikepovaný.

Anička Halasová nastoupila k závodu dorostenek na 2000m. do 500m běžela se soupeřkou, pak už to byl jen její sólo závod, který s náskokem vyhrála v čase 8:40.

Petr Halas v lidovém běhu doběhl čtvrtý v čase 20:44.

No a Jana Halasová spokojeně zvládla lidový běh na 5,2km.

Ostrava

Ve čtvrtek startovali v ostravské hale holky Trojancovy a Filip Křížek.

Iveta Trojancová běžela 60 m a 800 m. Šedesátku zaběhla velmi dobře v čase 8.84, což je její druhý nejlepší halový výkon na této trati. Závod na 800 m byl na ni velmi rychle rozběhnutý. První kolo běžela za 34 s, po druhém kole měla mezičas 1:12, což bylo hrozně rychlé tempo. Přesto potvrdila aktuální výkonnost v čase 2:41,26.

Monika Trojancová běžela 60 m a 300 m. Šedesátka ji moc nesedla, ale v běhu na 300 m si vedla velmi dobře. Doběhla v čase 57,96, ovšem čas by byl ještě lepší, kdyby ji pořadatelé nezapomněli z její dráhy odstranit startovací blok. Ale i tak si dokázala s touto nečekanou překážkou poradit.

Filip Křížek se rozhodl startovat na 150 m a skoku do dálky. Na dálce velice překvapil. Všechny tři pokusy skočil přes 4 m a skokem 433 cm si vytvořil nový osobní rekord. Stejně dobře se mu vedlo i na 150 m. Časem 22,43 potvrdil svou rychlostní formu.

Naše mládí se činilo. To je dobře. Na nich se bude stavět, tak jenom v tom stejně pokračovat dál, jako dosud. A bude to dobré.

Autoři: Zdeněk Smutný, Lenka Trojancová a Petr Halas