O víkendu nás bylo vidět ještě v Úpici a Praze

O víkendu nás bylo vidět ještě v Úpici a Praze

Orelská běžecká liga v Úpici, canicros v Uhříněvsi a také Velká kunratická, tam všude bylo vidět členy naší tréninkové skupiny, ať už mladé orlíky nebo Petra Fochlera.

A vedli si všichni výborně.

Úpice

Na předposlední závod OBL se vydala parta našich mladých nadějí až do daleké Úpice, kde se konal 45. ročník běhu Dlouhými záhony. Počasí bylo chladné a konkurence velká, přesto je bylo pořádně vidět a dařilo se jim. Všechny kategorie vedly z části po tartanu a z části kopcovitým terénem.

Nejdříve se na start 400 m postavili Matyáš Čapek a Rafael Provazník.

Matyáš od začátku bojoval o vítězství, ale díky drobnému uklouznutí skončil druhý.

Pro Rafaela byla trať příliš krátká, dlouhou dobu se držel v polovině startovního pole, ale nakonec doběhl pátý. Pak si ještě zaběhl závod s dorostenci na 2300 m, který zvládl v čase 10:19.

Potom se na start 700 m postavila Monika Trojancová. Závod rozběhla trošku pomaleji, ale v kopci začala nechávat soupeřky za sebou a do cíle se dostala na skvělém 2. místě.

Nakonec startovala Iveta Trojancová na trati 2300 m. Přesto, že je to pro ni zatím ještě dlouhá trať, se s tím vypořádala výborně a skončila těsně pod stupni vítězů, na 4. místě.

Uhříněves

Petr Fochler se ještě v sobotu zúčastnil i se svým psem Cashem prvního ročníku závodu v canicrosu Pesoparková výzva v Uhříněvsi. Zvládli to výborně i při intervalovém startu, kdy museli předbíhat pomalejší závodníky a pes s tím neměl problém. Na velmi hezké 4,4 km dlouhé trati pak zvítězili v kategorii psů nad 15 kg.

Kunratice

Na trať Velké kunratické se vydal v neděli také Petr Fochler. Jen si to tak vyzkoušet, jaké to je, když je tento závod tak slavný. A zvládl náročnou trasu v pohodě. Na to, že trať neznal a běžel závod poprvé, zaběhl skvělý čas a cílem proběhl absolutně na 94. místě a v kategorii skončil 73.

I na vzdálenějších místech republiky je dobře vidět naše práce, to je dobře, protože to dokazuje, že něco umíme. A z toho mám velkou radost.