NA BBP v Jehnicích na stupních jen Marie Hynštová, ovšem Nina Bartoňková zvítězila v Moravských Budějovicích

NA BBP v Jehnicích na stupních jen Marie Hynštová, ovšem Nina Bartoňková zvítězila v Moravských Budějovicích

Velké dilema nastalo pro naše členy a mládež z Orla Vyškov, která trénuje pod mým vedením. V Brně Jehnicích začal letošní Brněnský běžecký pohár a v Moravských Budějovicích pak pokračovala Orelská běžecká liga. A aby toho nebylo málo, tak se běžel též prastarý běh 17. listopadu v Přerově. K tomu se daly najít i další závodní příležitosti jako třeba v Kopřivnici. Nikoho nenutím jet na nějaký závod, každý si může vybrat podle svého uvážení, takže je někdy problém vůbec dát dohromady výsledky. Snad se mi to podařilo.

Olomouc a Přerov

Ve středu si v rámci tréninku dala Zuzana Hubáčková v Olomouci ve Smetanových sadech Běh proti diabetu a skončila mezi ženami na čtvrtém místě.

V sobotu si pak zaběhla závod v Přerově a je vidět, že se dostává do formy. Po výborném výkonu si posunula osobák na této trati o víc jak minutu. Ve velmi kvalitně obsazeném závodě pak skončila devátá ve své kategorii.

Brno – Jehnice

Davy závodníků ve všech kategoriích, celkem přes tisíc startujících, jen nás se tam moc nesešlo, ale pořád to není špatné. A v této obrovské konkurenci jsme se vůbec neztratili.

Zahájila to skvělým výkonem Stela Tomanová, když v mladších žákyních vybojovala čtvrté místo.

Potom se postavil na start Michal Hrabovský. Po nepříliš ideálním startu, kdy se nechal trochu zavřít, se už na 300 metrové trati žádný zázrak nedal udělat. Přesto doběhl devátý z 52 chlapců na trati.

To je z mládeže dnes v Brně všechno. Pak už stály na startu ženy.

Absolutně nejlépe si vedla Lenka Hrabovská. Doběhl devátá v nejmladší kategorii žen.

Marie Hynštová pak s přehledem zvítězila mezi ženami nad 60 let.

A Denisa Machalová se dostala do cíle na pátém místě mezi juniorkami.

V nabité konkurenci mezi muži si skvěle vedl Petr Hének. Celkově doběhl z 353 běžců desátý a v kategorii skončil devátý.

V parádní formě je teď také Lukáš Koudelka. Po rozumném začátku se propracoval stupňovaným druhým kolem až na 21. místo celkově a třinácté v kategorii, když si navíc obrovsky posunul osobní rekord na této trati.

Patrik Bejček teprve po delší pauze zahajuje přípravu a do cíle se dostal na 45. místě celkově a v kategorii skončil dvacátý sedmý.

Moravské Budějovice

Do formy se vrací také Nina Bartoňková. Zvítězila po boji, ale přesto s přehledem, absolutně mezi ženami na půlmaratónu v Moravských Budějovicích. To je parádní výsledek.

Dá se říct, že můžu být spokojený, protože se přece jen díky tolika závodním možnostem rozšířila nabídka a závodit vyjelo přece jen víc našich členů, než obvykle. A to ještě nemám k dispozici všechny výsledky z Moravských Budějovic, kde startovalo také hodně dětí z naší tréninkové skupiny.

mt03.rajce.idnes.cz/BBP_1_JEHNICE_18-19/?fbclid=IwAR195KDqt1dzw2es0yliph_i1md0f2zoWB7ks