Marie Hynštová třetí v Hulíně, Roman Petrů první v kategorii v Hradci Králové

Marie Hynštová třetí v Hulíně, Roman Petrů první v kategorii v Hradci Králové

Svátek práce je vždy dobré oslavit během, proč tedy nevyrazit na závody. Zejména, když tento den vyšel na středu. Nějaké ty možnosti by se našly. Třeba v Hulíně nebo v Boskovicích.

Hradec Králové

Ovšem ještě v sobotu večer závodil Roman Petrů na Night runu v Hradci Králové. Na trati 10 km doběhl v čase 39:43 celkově na 17 místě ze 407 běžců a v kategorii nad 40 let zvítězil.

Kolšov

V úterý startoval opět v dalším závodě seriálu šumperských běžců na Běhu Markovicou Zuzana Hubáčková. Na náročné trati doběhla pátá v kategorii a šestá celkově mezi ženami.

Hulín

Na Prvomájový běh nebo taky Burky běh v Hulíně jsme se rozjeli podívat ze zvědavosti, ale měli jsme dobré reference z loňského ročníku, tak proč si tam nezaskočit odtrénovat.

Bohužel se nakonec postavila na start jen Marie Hynštová. V rámci tréninku závod odklusala, protože zde byla kategorie jen nad 35 let, kde by neměla mít šanci, přesto překvapivě v kategorii zvítězila a absolutně skončila třetí.

Boskovice

Obrovská akce v Boskovicích mě nikdy nelákala, ale Lukáš Koudelka má tento závod rád, navíc složil špičkový tým do soutěže družstev, která tam také každoročně probíhá, proto tam musel vyrazit. Celkově doběhl na patnáctém místě, v kategorii pak skončil osmý a jejich tým tam slavně zvítězil.

Na startu stála také mezi mladšími žákyněmi Stela Tomanová. V našlapané konkurenci vybojovala skvělé třetí místo.

Ve štafetách pak mezi ženami vyhrála Silvie Divišová s Petrou Seberovou.

Vyškov

Orel Vyškov pořádal atletický trojboj.

Anežka i Matěj Halasovi závodili ve sprintu na 60m, skoku z místa a hodu kriketem.

Anežka po ranním mažoretkovém tréninku zvládla všechny disciplíny na hranici svých osobáčků a skončila celkově 6. z 12 závodnic.

Matěj se snažil (někdy víc, někdy méně) a skončil celkově osmý.

Startoval tam také Adam Řičánek a jako nejmaldší skončil devátý. Na fotce za Matějem Halasem.

Je pravda, že to není nijak valné s tou letošní účastí borců z našeho klubu na závodech, ale o to víc si cením těch, co jezdí stabilně a zaslouží si velkou pochvalu.