Marie Hynštová třetí celkově v Čehovicích

Marie Hynštová třetí celkově v Čehovicích

V sobotu se opět dalo rozjet na několik zajímavých správních akcí, ale nás už srdce táhne šest let do Čehovic, kde je prostě taková pohoda a radost s běhání s partou v přírodě, že to ani jinak být nemůže. Tam musíme být, i kdyby na chleba nebylo.

Brno a Vyškov

Na krajské čtvrtfinále Čokoládové tretry do Brna se v úterý vydala Monika Trojancová a Matyáš Čapek. Jako nejstarší kategorii je čekala trať 300 metrů. Oba se s ní poprali se ctí a udělali si osobní rekordy (Monika 53,64 a Matyáš 51,08), což jim vyneslo 15., respektive 9. místo mezi 120 startujícími.

Odpoledne se oba potom podíleli na úspěšném vstupu Orla Vyškov do soutěže družstev přípravek. Oba jednu disciplínu ovládli a v dalších se vůbec neztratili.

Monika - 300 metrů 51,83 (1. místo - osobní rekord), kriket 28, 32 (4. místo - osobní rekord), štafeta 4 x 60 m (1. místo).

Maty - 60 metrů  9,27 (2. místo - osobní rekord), dálka 409 (1. místo), kriket 36,07 (2. místo - osobní rekord).

Skalka

Ve Skalce panovalo fajn počasí i běžecká nálada.

Mezi předškoláky v běhu na 200m zabojoval Matýsek Halas a vyběhl si krásné druhé místo.

Anežka Halasová pak mezi staršími děvčaty v závodě na 650m doběhla těsně pod bednou na čtvrtém místě.

Anička Halasová pak nastoupila ke krosovému závodu juniorek na 3300m. Doběhla na náročné trati druhá.

Na startu hlavního závodu stál také Jiří Bubeník a mezi padesátníky si vedl výborně. Doběhl na třetím místě.

Čehovice

I letos se nás tam na Čehovské desetitisícovce moc nesešlo, ale s tím jsem už tak nějak smířil. Jsem rád, za ty vytrvalé členy klubu a těm se opět dařilo.

Nejdřív vyrazila na trať jednoho kilometru Monika Trojancová a bez potíží zvítězila mezi dívkami.

Pak se vydal dav běžců na hlavní závod a souběžně s ním odstartovali tak běžci na 4 km, kde se po velmi dlouhé době opět představila Denisa Machalová. Zvládla to dobře po několika měsíčním výpadku, protože doběhla druhá.

Na desítce si vedla skvěle Marie Hynštová. Svoji kategorii samozřejmě vyhrála a vzestup formy potvrdila celkovým třetím místem mezi ženami absolutně.

Poprvé se také v našich barvách předvedl Martin Skřivánek a je vidět, že to bude velmi dobrá posila. V nejnabitější kategorii mužů nad 40 let doběhl na parádním šestém místě navíc ve výborném čase na tuto hodně náročnou trať.

Pořád jsme na špici běžeckého pelotonu a to je moc dobře. AK Drnovice, to je pojem mezi běžci a za to patří dík vám, co pravidelně nesete svoji kůži na trh.