Marie Hynštová první, Denisa Machalová druhá a Pavlína Poláčková třetí v kategoriích v Petrovicích

Marie Hynštová první, Denisa Machalová druhá a Pavlína Poláčková třetí v kategoriích v Petrovicích

24. ročník Hraběnčina běhání v Petrovicích opět uzavřel Okresní běžeckou ligu blanenských vytrvalců. Ze závodu se za léta jeho pořádání stala oblíbená a důstojná tečka za Vánočními svátky běžců ze širokého okolí. A pro nás běžce z okolí Vyškova je to symbol Vánočních svátků. Tam nesmíme chybět, i kdyby na chleba nebylo a cestou trakaře padaly.

Sice řada našich borců startovala o den dřív na Štěpánských bězích, ale do dalšího závodu druhý den se postavili opět. Tady to prostě patří k Vánočnímu běžeckému folklóru. A nestartovat na Hraběnčině běhání to je pro běžce něco jako pro věřící nejít na Štědrý den na Půlnoční.

Petrovice

A jsem rád, že se nás tam opět sešlo dost. Jak dětí, tak dospělých. A všichni bojovali seč jim síly stačily.

Nejdřív opět mládež

Skvěle si vedli ti nejmladší. Michal Hrabovský zvítězil s velkým náskokem, když trasu absolvoval v neskutečném fofru.

Anežka Halasová naopak bojovala až do cíle, kde byla snad jen o centimetry první.

Jako nejmladší řádil na trati také Matěj Halas. A do cíle se dostal jedenáctý.

Maja Tomanová tentokrát doběhla pátá.

A Stela Tomanová to pěkně napálila, ale nevydržela až do cíle a skončila třetí.

A teď se podíváme na dospělé borce

Parádně bojovala na trati závodu Pavlína Poláčková. I přes potíže, které ji donutily zpomalit, nakonec doběhla celkově čtvrtá a v kategorii nejmladších žen třetí.

Ve výborných výkonech pokračuje také Lenka Hrabovská. Celkově skončila šestá a v kategorii pak čtvrtá.

Marie Hynštová si vítězství v nejstarší kategorii bez problémů pohlídala.

A Denisa Machalová pak mezi juniorkami skončila druhá.

Ve skvělé formě je stále Lukáš Koudelka. I přes led na trati si opět posunul osobní rekord a do cíle se dostal celkově osmý, v kategorii skončil pak pátý.

Také Patrik Bejček si tréninkově závod odběhl a bylo z toho sedmé místo v kategorii a celkově pak patnácté.

Též Petr Hromek, který tentokrát již běžel na sebe, předvedl velmi dobrý výkon, který ho vynesl na osmé místo v kategorii a sedmnácté celkově.

A Petr Halas čím víc závodů běží, tím je lepší. V Petrovicích mu jeho výkon vynesl parádní páté místo mezi čtyřicátníky.

Náměšť na Hané

Zuzana Hubáčková zvítězila na Štěpána v Náměšťském štěpánském běhu mezi ženami.

Věřím, že Petrovice a Hraběnčino běhání se dostane do krve i našim mladým nadějím a občas nás tam i třeba na vozíčku dovezou, abychom se podívali, jak námi budovaná tradice pokračuje dál. A věřím, že borci z AK Drnovice u toho budou i nadále.

A stále budou tak úspěšní, jako letos.

Foto - Miroslav Nosek: mt03.rajce.idnes.cz/Hrabencino_behani_2018/?fbclid=IwAR3gqFz0GZPpVJn4EeOsR8bb50VeE_nhl11UJ0UGDBmv3TPACcSPTEbapd8