Marie Hynštová první a Lenka Hrabovská pátá v kategoriích v Okrouhlé, Irena Pospíšilová první ve Slavkově, Petr Fochler třetí v Kunraticích

Marie Hynštová první a Lenka Hrabovská pátá v kategoriích v Okrouhlé, Irena Pospíšilová první ve Slavkově, Petr Fochler třetí v Kunraticích

S Goustou Grünem máme opravdu nadstandardní vztahy a tak pokud je to jen trochu možné, do Okrouhlé se na závody, které on pořádá, snažíme vždy zajet.

A zdejší Mikulášský běh, který je součástí Brněnského běžeckého poháru, je zařazený také mezi priority našeho klubu. Ovšem samozřejmě nikoho nenutíme kamkoliv jet. Je to na rozhodnutí každého člena osobně. Ale jsem rád, že se do Okrouhlé vždy aspoň někdo od nás vypraví.

Okrouhlá

Jako obvykle v Okrouhlé, přišla zima a tam na horách ještě o dost větší. Ale jinak svítilo sluníčko a bylo tak krásně.

Snad poprvé za ty roky, co na Mikulášský běh jezdíme.

Nejdřív běžely děti

Lucie Hrabovská po fantastickém výkonu ostrým finišem zvítězila.

Michal Hrabovský po strhujícím souboji nakonec přece jen skončil druhý.

Stela Tomanová se v nabité kategorii mladších žákyň prosadila na šesté místo.

A potom ženy a junioři

Lenka Hrabovská zaběhla skvěle. Vyneslo jít to páté místo v nejmladší kategorii žen.

Také Marie Hynštová zabojovala a pro změnu v nejstarší kategorii žen zvítězila.

Denisa Machalová se na závodech představila po dlouhé době a díky své vůli doběhla do cíle jako 34. žena v kategorii do 40 let.

Mezi muži jsme měli slabé zastoupení

Na start se totiž postavil jen Lukáš Koudelka. Je vidět, že se už vzpamatovává z obrovské krize, kterou měl posledního půl roku. V Okrouhlé vybojoval v nabitém závodě mužů celkové 14. místo a v kategorii skončil jedenáctý.

Slavkov

Irena Pospíšilová vyrazila na Indiánský běh ve Slavkově. Startovala na kratší trati na 10 km a ve velmi náročném terénu závod zvládla na jedničku. S přehledem totiž zvítězila.

Kunratice

Petr Fochler vyrazil ukončit závodní sezonu 2019 na závod Chodovský kros, který se běžel v Kunratickém lese. Trať měřila necelých 6 km a Petr po boji na čele závodu nakonec obsadil výborné třetí místo.

Jsem rád, že se nás v Okrouhlé aspoň pár postavilo na start a musím všechny pochválit. A také apelovat na ostatní členy AK Drnovice, aby se i oni někde občas objevili. Budu z toho mít radost.

Foto : akdrnovice.rajce.idnes.cz/Okrouhla_30.11.2019