Marie Hynštová první a Denisa Machalová třetí v kategoriích ve Zlíně, parádní výkon tam předvedl Lukáš Koudelka

Marie Hynštová první a Denisa Machalová třetí v kategoriích ve Zlíně, parádní výkon tam předvedl Lukáš Koudelka

V sobotu se dalo startovat jak ve Zlíně, tak v Bílovicích nebo i v Náměšti na Hané.

Samozřejmě, že v tomto období už není tak velký zájem o starty na závodech venku vzhledem k počasí, ale i tak jsme se opět na některých akcích objevili.

Brno

Běh na Býčí skálu je prastarý brněnský závod velmi náročným terénem s klasickou a délkou 30 km. V rámci nedělního výklusu si trať proběhli minulou neděli tréninkoví parťáci Lukáš Koudelka a Zbyněk Slavotínek. A těch třicet kilometrů v náročném terénu běželi průměrně za 4:49/km, což je velmi slušný fofr. V cíli byli klasifikováni společně na patnáctém místě.

Zlín

Mikulášský běh ve Zlíně se oděl do nového hávu. Nová trasa závodu, jiné zázemí a podpora nadace Krtek, to vše udělalo z akce masovou záležitost. A k tomu se mohlo běžet buď 5, nebo 10 km. Tak jsme tam nemohli samozřejmě chybět.

A nutno dodat, že se zejména v kategorii mužů sešla obrovská konkurence. O to víc vyniká výkon Lukáše Koudelky, který má teď opravdu špičkovou formu, protože doběhl v absolutním pořadí mezi běžeckou moravskou elitou na 13. místě a v kategorii pak skončil desátý.

Také Richard Strnad se činil. Mezi muži nad 40 let skončil na skvělém 19. místě.

Naše ženy tentokrát startovaly jen na pětikilometrové trati.

Pro juniorky Denisu Machalovou a Kláru Strnadovou to bylo lepší a Marie Hynštová se na desítce s nejstarší kategorií žen, která tam zde byla vypsaná, tedy nad 40 let, už opravdu v 61 letech měřit nemůže. Zato na 5 kilometrech mezi čtyřicátnicemi dokázala zvítězit.

Denisa Machalová pak mezi juniorkami vybojovala skvělé třetí místo.

A Klárka Strnadová, které poměrně složitá trať ideálně nesedla, doběhla i tak na parádním pátém místě.

Náměšť na Hané

V Náměšti zase Během okolo náměšťského zámku končila letošní Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje. Ovšem pro nás už je soutěž dokončená. Marie Hynštová zvítězila v kategorii žen nad 50 let a tak tam přijela jen potvrdit své umístnění na třetím místě v soutěži mezi nejmladšími ženami Zuzana Hubáčková. A vedla si znamenitě. Celkově doběhla čtvrtá a v kategorii pak skončila třetí.

Jak jsem napsal v úvodu. Závodní možnosti jsou, ale na startu stojí jen ti nejodolnější borci a v podstatě vlastně pořád jen ti jedni a ti samí.

A ti zasluhují velkou pochvalu, protože díky jim je nás pořád vidět.