Lukáš Koudelka druhý a Marie Hynštová třetí v Července

Lukáš Koudelka druhý a Marie Hynštová třetí v Července

V podstatě se ani nikam jinam nedalo jet. Tak by se daly shrnout závodní možnosti tohoto víkendu. Brněnský běžecký pohár má teď delší pauzu, takže opravdu jedinou možností byl start na Zimním běhu Červenkou, kde se navíc běželo o body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Ostrava

Ještě si ovšem v pátek odskočila z lyžařského soustředění Stela Tomanová na MMaS mladších žáků do Ostravy, kde se postavila opět na start 1500 metrů. A vedla si opět skvěle. Fantastickým osobním rekordem 5:23,17 vybojovala druhé místo v nesmírně nabité konkurenci mladších žákyň. Ve skoku dalekém pak obsadila výkonem 448 cm páté místo.

V neděli pak na MMaS dospělých, juniorů a dorostu v hale v Ostravě bojovala Anička Halasová na trati 3000 metrů. A zvládla to výborně. V kategorii dorostenek obsadila páté místo v novém osobním rekordu 13:03,97.

Na startu trati 3000 metrů stál také Petr Halas a zvládl to výborně za 11:19,18.

Červenka

Lukáš Koudelka se pustil do zdolání trati s rozumem a nikam se nehrnul, jak to bývalo jeho zvykem. Rozvrhl si skvěle tempo, které mu pak vyneslo parádní druhé místo absolutně.

Také Marie Hynštová se rozběhla s rozvahou. Postupně sbírala své soupeřky, až se dopracovala na celkové třetí místo mezi ženami a v kategorii samozřejmě zvítězila.

Bukovinka

Klub havarovaných cyklistů uspořádal svůj tradiční Hromniční běh okrajem Rakoveckého lesa a od nás se tam rozjel podívat Jiří Bubeník. V závodě, kde se nehodnotily kategorie, nakonec po velmi dobrém výkonu doběhl absolutně na šestém místě.

Dalo se čekat, že nás bude na startovním roštu opravdu poskromnu, ale s tím se teď musí počítat. Je dobře, že se aspoň ti nejvytrvalejší do Červenky a Bukovinky vypravili.