Lukáš Koudelka a Nina Bartoňková absolutně čtvrtí v Letovicích

Lukáš Koudelka a Nina Bartoňková absolutně čtvrtí v Letovicích

Po nabitém uplynulém víkendu, kdy se nás na startu závodu v Bučovicích objevilo opravdu hodně, se dalo předpokládat, že tentokrát to bude docela velký útlum. Ale nakonec to nebylo tak hrozné a pár borců z AK Drnovice na startu stálo.

Letovice

Krásný závod Běh kolem přehrady Křetínky, bohužel opět nás jen pomálu na startu.

Ovšem o to lépe jsme si tam vedli.

Super výkon podal Lukáš Koudelka. Rozběhl závod s rozumem, což u něho dřív nebývalo pravidlem, ale v poslední době se mu to daří, a skvěle stupňovaným závěrem se posunul na absolutně čtvrté místo z celkového počtu 180 startujících, z čehož bylo 127 mužů.

Fantasticky si také vedl při svém prvním závodním startu, kdy se podle jeho slov přišel proběhnout s davem, další kandidát na členství v AK Drnovice, Zbyněk Slavotínek, když ve skvělém čase doběhl absolutně devátý a v kategorii šestý.

A parádní výkon opět předvedla Nina Bartoňková. Po rozumně rozběhnutém závodě si pohlídala třetí místo ve své kategorii a celkově pak doběhla čtvrtá z 53 startujících žen.

A svůj první tak dlouhý závod úspěšně absolvovala také Denisa Machalová, když i přes značně překopnutý začátek dokázala závod velmi slušným průměrem na kilometr dokončit na jedenáctém místě mezi ženami, navíc jako nejmladší startující nejen běžkyně ale i běžec.

Frýdek – Místek

Hornická desítka, toť také obrovský závod a velký pojem. Už tam přece jen tolik nejezdíme, ale občas se na startu někdo objeví.

Letos se tam rozjela Silvie Divišová. A předvedla parádní výkon. Časem 42:16 vybojovala v nesmírně prestižním a nabitém závodě páté místo ve své kategorii.

Útěchov

Tento legendární lyžařský běh Běh útěchovskými lesy, je stejně slavný jako Pístovická riviéra, jen je o pár let mladší, ale i tak se běžel tuším 49. ročník.

Na startu stála také Stela Tomanová. Dokázala se vyrovnat s velmi náročným a kluzkým terénem a vybojovala ve své nesmírně nabité kategorii druhé místo.

Otrokovice

Na prestižním memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratónu se objevili také mladé naděje z naší tréninkové skupiny mládeže z Orla Vyškov.

Nejdříve se na start, který byl společný pro mladší i starší žactvo, postavili Iveta Trojancová a Filip Křížek. Nevedli si vůbec špatně.

Iveta svou kategorii vyhrála.

A Filip se dostal do cíle na 8. místě.

Pak následoval start dorostu. Iveta i Filip dali závod v tréninkovém tempu. Iveta si na trati 1900 m doběhla 2. místo a Filip na trati 2850 m obsadil místo třetí.

Potom se na start trati dlouhé 750 m postavily přípravky. Tady jsme měli Moniku Trojancovou, která startovala společně s kluky. V závodě si vedla velmi dobře a z 22 startujících proběhla cílem jako pátá dívka.

Blansko

Holky Halasovy tentokrát vyrazily na Ústřední přebory Orla v plavání v Blansku. Konkurence se letos sjela velká a kvalitní, takže holky musely opravdu pořádně máknout.

Anežka Halasová si v kategorii benjamínků na 25m styl " Plav jak umíš " vyplavala vítězství ve své rozplavbě, což v součtu nakonec stačilo na parádní stříbro. Hlavně v první polovině závodu předváděla dokonce i stylový volný způsob, ve finále pak už  přešla na prsa, ale i tak zaplavala skvělý čas.

Anička nastoupila nejprve k závodu na 50m volný způsob. Trošku ztratila hned na startu, ale ztrátu brzy dohnala a vyplavala si skvělý bronz.

V dalším závodě na 50m prsa pak zabojovala a brala dokonce stříbro.

Z Orlíků tam ještě byli kluci Gabriel a Rafael Provazníkovi. Oba v závodě na 25 m ve svých kategoriích skončili na výborných  bronzových pozicích a předváděli skvělé a hlavně stylové plavání.

Chápu, že jak nejsou starty dětí a mládeže, tak je účast o hodně slabší, to se nedá nic dělat. Nakonec to tak špatné nebylo.

Snad to bude příští sobotu v Jedovnicích na místním legendárním závodě ještě o hodně lepší.