Lukáš Koudelka a Marie Hynštová druzí ve Slavoníně. Petr Fochler také druhý, ale v Praze

Lukáš Koudelka a Marie Hynštová druzí ve Slavoníně. Petr Fochler  také druhý, ale v Praze

Lukáš Koudelka a Marie Hynštová druzí ve Slavoníně. Petr Fochler  také druhý, ale v Praze

Opět na dvě místa vyrazili běžci AK Drnovice na závody, aby si v partě stejně postižených borců odtrénovali a zároveň se i dobře pobavili. Ve Slavoníně u Olomouce pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje a v Praze se běžel Rybakros.

A ještě tady máme také nějaké parádní výsledky z minulého týdne.

Lysá hora

V uplynulém víkendu proběhl extrémní závod 24 hodin na Lysé hoře, kdy se přebíhala dokola Lysá hora. Jeden okruh má 11,4 km s převýšením 752 metrů. Na startu stála tak Alena Hénková s parťákem Tomášem Šafránkem a v kategorii MIX obsadili třetí místo. A to Alena musela závěrečné okruhy absolvovat sama bez vystřídání, protože její partner se zranil. Celkem zvládli 14 okruhů, ale poslední tři šla už Alena sama. Neskutečný výkon!

Blansko

Také ještě v neděli minulý týden startoval Milan Marek na Běhu okolo Blanska a vedl si skvěle. S obrovským náskokem zvítězil mezi muži nad 60 let. A to tam předvedl takový výkon, se kterým by zvítězil v kategorii padesátníků.

Slavonín

Lukáš Koudelka rozběhl závod s rozumem a po perfektním výkonu doběhl ve velmi dobrém čase na této náročné trati absolutně druhý.

Milan Marek také odvedl fantastický výkon. Druhé místo v šedesátnících za nedostižným Ivanem Elischerem a též skvělý čas.

Marie Hynštová zabojovala jako za mlada a ve strhujícím finiši se dostala v posledním okruhu až na druhé místo celkově mezi ženami a svoji kategorii samozřejmě vyhrála. Je vidět, že společné tréninky s mladými nadějemi jí svědčí.

Jiří Bubeník se s náročnou tratí také rval ze všech sil a vyneslo mu to páté místo mezi padesátníky.

Praha

Petr Fochler též zahájil závodní sezónu v Praze v Krčském lese na 31. ročníku Rybakrosu a vedl si skvěle.  Na poměrně náročném terénu vedl v prvním okruhu a skoro celý druhý odtáhl, když pak v posledním kopci přece jen trochu vytuhl a nakonec skončil celkově druhý, v kategorii pak zvítězil.

Jsem rád, že se dá o nás psát každou sobotu a pořád někdo stojí na startovní čáře.

Jsme nezdolný tým a to je moc dobře. Snad nás bude časem na startu i víc. To je mé velké přání.