Lenka Hrabovská zvítězila v Náměšti, Zuzana Hubáčková doběhla třetí, Marie Hynštová čtvrtá

Lenka Hrabovská zvítězila v Náměšti, Zuzana Hubáčková doběhla třetí, Marie Hynštová čtvrtá

Čtyři dny volna lákají k proběhnutí. Velikonoce jsou vždy takovým jarním závodním prozřením. Je pravda, že letos jsou brzy a navíc byla pořád pěkná kosa, ale snad se už bude postupně oteplovat a bude nás na závodech opět hodně. Tentokrát jsme vyrazili už v pátek, protože v Náměšti se Karel Pikal zdejší desítku rozhodl uspořádat právě v tento den a závod je zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, tak bylo nutné zajet pro body, ačkoliv se zároveň běželo i v Olešnici, kde se nám vždy moc líbilo. Bohužel nejde všechno stíhat.

Náměšť na Hané

Náměšťská desítka není žádná jednoduchá trasa. Čeká vás poměrně kopcovitý závod s přeběhem z Náměšti do sousední vesnice Cakov, kde se oběhne náves a vracíte se zpět.

Nakonec se na startu z AK Drnovice objevily jen tři ženy. Ovšem o to lépe běžely.

Lenka Hrabovská již od startu vyrazila dopředu a v podstatě si jen velmi kvalitně odtrénovala. Přitom s velkým náskokem zvítězila mezi ženami.

Výborně si vedla také Zuzana Hubáčková. Již po prvních kilometrech se pevně usadila na třetím místě mezi ženami a to také s přehledem uhájila.

A Marie Hynštová se pomalu dává do pořádku po nepříjemných zdravotních potížích.

Sice si jen zatrénovala, ale svoji kategorii bezpečně ovládla a v absolutním pořadí žen doběhla čtvrtá.

Vyškov

Anička Halasová se v úterý zúčastnila okresního kola v Sazka Olympijském víceboji - projektu Odznaku všestrannosti. V okresním kole se soutěžilo v 5 disciplínách celkového desetiboje - letos byly vylosovány přeskoky švihadla, dribling,  hod 2kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, trojskok snožmo z místa, kliky. Anička mezi jednotlivci z r. 2003 vybojovala parádní 3. místo, když se jí vedlo zejména v trojskoku ( 663cm) a klicích (70).

Olomouc

Anežka Halasová pak v pátek vyrazila na chůzi do Olomouce. Trať 1km zvládla v osobním maximu 8:02, celkově v závodě obsadila 15. místo,  ve své kategorii 2009 a ml. však brala bronz.

V chůzi ve Smetanových sadech na Olomoucké dvacítce startovala také Stela Tomanová, která na trati 1km zvítězila časem 5:24.

Monika Trojancová došla čtvrtá (pro zajímavost čas loni 7:18, dnes 6:14).

Na 3km chůze ženy startovala Iveta Trojancová. Obsadila 15. místo, šla v klidu, svým tempem a je z toho její osobák (opět pro zajímavost loni 21:35, dnes 20:24).

Ještě se poběží i v sobotu v Hlbokém na Slovensku, v neděli pak v Tovačově a na Masarykově okruhu v Brně, tak budou snad i další výsledky. Ale i tak je dobře, že je nás každý víkend někde vidět.

Z toho mám radost. Neuznávám zalezlé lidi, kteří se bojí vystrčit nos a jít si zazávodit, protože by se jim třeba nemuselo dařit. O tom to přece až tak úplně není.

Ale to si musí každý přerovnat v hlavě sám.