Lenka Hrabovská po výborném výkonu v Grymově třetí, Alena Hénková zvítězila v Jedovnicích

Lenka Hrabovská po výborném výkonu v Grymově třetí, Alena Hénková zvítězila v Jedovnicích

Další zastávka Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje zamířila do Grymova, kde se běhá na certifikované trati rychlá desítka. Také v Jedovnicích se běžel hezký závod, někdy je toho víc, jindy nic.

Co se dá dělat.

Grymov

V pekelném ledovém větru jsem ani nečekal, že se na certifikované trati 10 km dlouhé v Grymově na zdejší Grymovské desítce poběží nějak rychle. Myslím tedy naše borce z AK Drnovice. Zima, že jsem se bál jít i vyčůrat, aby na zem nedopadl už led, no, ale vytřeli mi někteří pěkně zrak.

Fantasticky běžela Lenka Hrabovská. Přestože zimu bytostně nesnáší, pořádně se zabalila a napálila závod jako za mlada. Výsledkem bylo parádní celkové třetí místo mezi ženami a v kategorii skončila časem 41:32 druhá. Mimochodem. Vyhrála Petra Kamínková. To jen tak na okraj, abyste si nemysleli, že to byl jen tak nějaký pouťák.

A stejně skvěle letěl po trati i Lukáš Koudelka. V osobáku na této trati časem 36:09 doběhl celkově osmý a v kategorii pak šestý. A to jen o pár vteřin. Ještě mu chybí finiš. Ale to se dožene, až začneme konečně kvalitně trénovat.

Osobní rekord si vytvořila také Zuzana Hubáčková časem 45:18. Rovinatá trať jí svědčí. Letěla jako ten vítr, co fučel proti. V kategorii skončila třetí.

Tréninkově se závod odběhl Roman Petrů, protože se před startem trochu zranil. Přesto zaběhl čas 43:06 a mezi čtyřicátníky skončil čtrnáctý.

Stejně tak si v mrazu natáhla sval Marie Hynštová. Doklusala druhá v kategorii nad 50 let časem 47:50.

A skvěle si vedla na poloviční trati Denisa Machalová. Zvítězila na pětce časem 22:35 mezi ženami.

No, a ještě já jako kecal podél trati, ať jsme kompletní.

Jedovnice

Tady se představila jen Alena Hénková. Obhajovala loňské vítězství a zvládla to bravurně. Navíc si zlepšila svůj loňský výkon i na této letos bohužel zasněžené a místy i ledové trati o 1,5 minuty.

Praha

A další parádní výkon předvedl Petr Fochler na Kbelské desítce. I v nepříjemném větru dokázal zaběhnout skvělý osobní rekord na 10 km časem 35:18 a v celkovém pořadí doběhl na výborném 21. místě. V kategorii skončil čtrnáctý.

Ostrava

Na mistrovství České republiky žactva v hale byla vybrána Iveta Trojancová. Startovala na trati 800 metrů. V rozběhu si vedla dobře, po velmi rychlé první polovině závodu vydržela s tempem až do 600 metrů. Potom už pak přece jen trochu ztratila, ale časem 2:41,04 potvrdila svůj letošní standart. Na postup to nestačilo, ovšem pro léto je všechno na velmi dobré cestě.

České Budějovice

Na aquatlon do Českých Budějovic se rozjela otestovat svoji formu Dana Hyláková. Ve své kategorii po velmi dobrých výkonech jak v plavání, tak v běhu, tam obzvlášť, zcela bezpečně zvítězila.

Paráda, nějak jsme se teď rozjeli trochu víc. Mám z toho radost.