Lenka Hrabovská a Petr Hének třetí v Uhřicích

Lenka Hrabovská a Petr Hének třetí v Uhřicích

V sobotu se rozběhla v Uhřicích letošní Vyškovská běžecká tour dospělých i mládeže a my jsme tam samozřejmě nemohli chybět.

Uhřice

Běh kolem Uhřic nebo také Uhřické kolečko už má svoji tradici a otvírá se tím závodní sezóna na Vyškovsku. A to se vším všudy. Samozřejmě také s parádní zabijačkou, kterou tam připravovali již od rána od čtyř hodin skvělí místní borci, kteří si zaslouží mimořádnou pochvalu. Myslím, že od pana starosty.

A teď se také se podíváme, jak se komu vedlo.

Nejdřív děti a mládež

Matěj Halas bojoval jako dřív ne a doběhl na parádním pátém místě.

Anežka Halasová se též rvala se soupeřkami, seč jí síly stačily a cílem proběhla sedmá.

Michal Hrabovský se snažil drtivým finišem vyhrát, ale nakonec to nestihl a skončil druhý. Což je ovšem skvělý výsledek.

Lucie Hrabovská si vedla naprosto stejně. Také bojovala, ale stačilo to opět jen na druhé místo, ale i to je parádní úspěch.

Stela Tomanová si se soupeřkami pohrála a lehce zvítězila v mladších žákyních.

Anička Halasová pak po dlouhém tréninkovém výpadku zabojovala a skončila čtvrtá mezi dorostenkami.

A teď tedy dospělí

Bohužel trochu mě zklamaly ženy. Na start se postavily jen dvě členky AK Drnovice a to je hodně málo na Vyškovskou běžeckou tour.

Lenka Hrabovská si ovšem vedla skvěle. V absolutní pořadí žen doběhla třetí a v kategorii pak dokonce skončila druhá.

Marie Hynštová má v Uhřicích snad jediný závod, kde je vypsaná kategorii žen nad 60 let a tam samozřejmě s přehledem vyhrála.

Petr Hének se představil ve skvělém světle na tak pro něho nezvyklé trati. Po parádním výkonu nakonec skončil třetí, když o druhé místo přišel až ve finiši.

Tomáš Steiner se překvapivě objevil také na startu a po stupňovaném běhu se protlačil až na čtvrté místo.

Lukáš Koudelka běžel s rozvahou a konečně to vypadalo k světu. Stačilo to na šesté místo v nabité kategorii nejmladších mužů.

Radek Kala je také ve formě. Mezi padesátníky stál na stupních na druhém místě.

Jiří Bubeník pak též zabojoval a ve stejné kategorii doběhl šestý.

Zahájili jsme sezónu vcelku dobře až na malou účast našich členů, ale s tím už asi těžko co nadělám. Aspoň, že ti nespolehlivější do Uhřic přijeli.