Jediní stateční. Martin Skřivánek v Jeseníkách a Lukáš Koudelka v Mniší

Jediní stateční. Martin Skřivánek v Jeseníkách a Lukáš Koudelka v Mniší

V podstatě se nikam moc vyrazit nedalo. Jen na Jesenický maratón a půlmaratón do Jeseníků, kam se vydal zjistit svoje hranice odolnosti Martin Skřivánek a potom do Radošovců na Moravsko – Slovenský běžecký pohár. Pro nás byl ovšem zajímavější krásný Běh oborou v Mniší, kam jsme před léty často jezdívali. Bohužel, opět málo nás.

Brno

Ve čtvrtek proběhl v Brně Běh okolo Olympie a představila se na něm mezi ženami na trati 5,8 km dlouhé Anička Halasová, která zabojovala v nejmladší kategorii žen, kde doběhla druhá.

Anežka Hlasová pak zvítězila s přehledem v běhu na 500 metrů.

Na trati se sólově proběhl také Matěj Halas.

A Jana Halasová pak v Nordic walking došla na 5,8 km dlouhé trase druhá.

Zlín

Anička Halasová startovala ještě v sobotu na atletickém mítinku ve Zlíně.

Na trati 1000m skončila časem 3:36,53 jedenáctá a do dálky skočila 424 cm, což stačilo na osmé místo mezi ženami.

Mniší

Letos to na 21. ročník konečně vyšlo a my mohli zajet na náročný, ale velmi hezký obrátkový závod v délce 10 km Hukvaldskou oborou k soše lišky Bystroušky.

Pro neznalé, Leoš Janáček tam v Hukvaldech žil a tvořil. A že má sídlo liška Bystrouška i v Bílovicích u Brna, za to může zase spisovatel Rudolf Těsnohlídek, jehož Příhody lišky Bystroušky použil jako libreto právě Leoš Janáček ke své slavné opeře.

Ale to jsem odskočil trochu do historie, snad to nevadí si aspoň v útržcích připomenut, kudy šla kultura našeho národa, a vrátíme se k závodu, který je zařazený do zdejší Lašské běžecké ligy.

Lukáš Koudelka závod absolvoval přesně podle tréninkového plánu a doběhl v pohodě celkově na 10. místě ze stovky startujících běžců.

Jeseníky

Jesenický maratón si vybral jako svůj test odolnosti Martin Skřivánek a úspěšně tuto nesmírně náročnou trasu po horách zvládl.

Do cíle se dostal v čase 4:33:45 na 66. místě celkově a šestnáctý skončil mezi čtyřicátníky.

V tom obrovském davu běžců na trati fantastický výsledek letos vlastně začínajícího nesmírně odolného běžce.

Co víc dodat. O víkendu se prostě objevili jen dva stateční borci z AK Drnovice, na které je v poslední době spolehnutí a kteří jdou do toho, i kdyby trakaře padaly.