Jaroslav Trávníček zahájil sezónu na lyžích

Jaroslavovi Trávníčkovi se rozběhla sezóna závodů v běhu na lyžích.

Itálie

Minulý víkend startoval v Itálii na závodě seriálu Visma Ski Classic - Marcialonga. Dojel na trati 70 km na 889. místě z 5521 účastníků, v kategorii byl na 198. místě z 1473 závodníků v čase 4:14:37,2 hod. A to ještě ztratil lepší umístění a čas na trati, protože od 20 do 35 km jel jen s jednou holí, jelikož na druhé utrhl košíček s bodcem.

Deštné
Podobný osud se mu stal dnes na Orlickém maratónu v Deštném v Orlických horách, kde startoval na 20 km trati a mohl možná bojovat i o bednu v kategorii, ale opět v hlubokém a měkkém sněhu ztratil košíček z hole a to stejné se mu podařilo asi 2 km před cílem na náhradní holi. Přesto předvedl slušný výsledek, kterým bylo 37. místo ze 132 startujících a v kategorii 6. místo ze 20 závodníků.

Všechno to byla výborná příprava na příští víkend, kdy startuje na Jizerské padesátce.

Autoři: Jaroslav Trávníček a Zdeněk Smutný