Jaroslav Trávníček bojoval na sněhu v Polsku

Jaroslav Trávníček bojoval na sněhu v Polsku

Jaroslav Trávníček se v sobotu zúčastnil dalšího závodu ze série Worldloppet dálkových
běhů na lyžích - Biegu Piastow - v Polských Jakuszycích.

Tentokrát jim sníh neuplaval, jako minulý týden ve Finsku, ale přesto byly ráno dost
náročné podmínky. Sněžilo a navíc foukal hodně silný vítr, takže se dalo tušit, že to bude hodně těžký "arbeit". A taky byl. Trať byla nakonec zkrácena z 50 na 42 km.

Ale všichni byli rádi, že to tak bylo, protože zabrat dostal každý.

Jarovi se podařilo dobře vystartovat z 2. startovní vlny. Brzy dohnal konec první vlny a po většinu závodu předjížděl závodníky před sebou. Asi v polovině závodu se dostal na
pozice, na kterých se udržel až do cíle.

Skončil na 205. místě z 1620 závodníků v čase 2:55:04 hod a v kategorii na 50 let obsadil 42. místo z 393. závodníků. Na o 30 let mladšího vítěze ztratil jen 48 minut.

Tentokrát mu lyže jely dobře a alespoň na závěr letošní sezóny si tak spravil chuť a prodal natrénované.