Jaroslav Trávníček a Blanka Neubauerová řádili ve Švýcarsku

Oba dva totiž startovali v závodě série Worldloppet - Engadin skimarathonu, jenž měl letos jubilejní 50. ročník. Závod je dlouhý 42 km a jede se volnou technikou (bruslením).

Jaroslav Trávníček se přihlásil na klasickou techniku, kterou je možné závod také absolvovat. Trať je celkem rovinatá po jezerech v okolí Svatého Mořice, takže to jel soupaží.

Celkem vyrazilo na trať 8 527 startujících mužů. V součtu obou disciplín( bruslení + klasika) Jaroslav Trávníček skončil na 2801. pozici v čase 2:29:50,4 hod. V kategorii nad 50 let obsadil 401. místo z 1174 závodníků.

Klasickou technikou absolvovalo trať 386 závodníků a Jara dojel celkově na 2. místě a svoji kategorii jsem vyhrál. Průměrná rychlost, kterou závod absolvoval, byla 16,896 km/h. Takže výborné zakončení letošní závodní sezóny na lyžích a velká spokojenost.

Blanka Neubauerová jela volnou technikou a dojela na 757. místě z 2431 startujících žen v čase 2:56:46,9 hod. V kategorii obsadila 99. místo z 260 startujících.