Irena Pospíšilová zvítězila ve Vacenovicích, Petr Fochler doběhl druhý v Praze a Lukáš Koudelka také druhý v Kuřimi, ale bohužel Ponča už s námi závodit nikdy nebude

Irena Pospíšilová zvítězila ve Vacenovicích, Petr Fochler doběhl druhý v Praze a Lukáš Koudelka také druhý v Kuřimi, ale bohužel Ponča už s námi závodit nikdy nebude

Také v sobotu nás bylo vidět na závodech a to v Kuřimi a ve Vacenovicích.

Pokračoval  totiž Moravsko – Slovenský běžecký pohár ve Vacenovicích a v neděli pak je ještě na pořadu Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje a Velikonoční běh v Tovačově.

Praha

V úterý vyrazil Petr Fochler na další závod ze seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Závod se jmenoval Komořany – Čihadlo a Petr si na něm vedl skvěle. Po strhujícím boji doběhl absolutně druhý se ztrátou pouhých šest vteřin na prvního běžce.

Ponča se už na start žádného závodu nepostaví

Bohužel o víkendu odešel za duhový most Petrův jedinečný parťák z canicrossových závodů evropský saňový pes Ponča.

Tady je malá statistika jeho výkonů, jak si ji udělal Petr Fochler:

Ponča běhal vždycky naplno a měl obrovské závodnické srdce.

Zvládl se mnou 64 závodů (celkem cca 150  závodních kol) a celkem vybojoval neuvěřitelných 63 medailí a jen na jednom z menších závodů vyšel naprázdno - byl 5. a to byl náš nejhorší závod).

A to včetně všech  Mistrovství Evropy a Světa.

Bylo to 40 zlatých, 16 stříbrných a 7 bronzových medailí. Stal se třínásobným mistrem ČR, mistrem Slovenska a Polska. Štafetovým mistrem světa i Evropy, vícemistrem Evropy v canicrossu a druhým vícemistrem světa v canicrossu. Ale hlavně mi byl po celou dobu skvělým kamarádem a nikdy na něj nezapomenu.

Myslím, že jeho výkony jsou opravdu mimořádný počin a bylo mi ctí mít takového parťáka!

Vacenovice

Do Vacenovic na Běh osvobození, který je tak prastarý, že jeho začátky už snad ani nikdo z účastníků nepamatuje, jela pro body do seriálu Irena Pospíšilová.

Po parádním výkonu, kdy smetla všechny kvalitní soupeřky, s přehledem zvítězila.

Má teď skvělou formu.

Na startu stály také její dcery Lenka a Lucie Pospíšilovy a rozhodně se v davu dívek, které se prezentovaly v jejich kategoriích do závodu, neztratily.

Kuřim

Sedm kuřimských kopečků, to je přece jen docela extrémní závod okolím Kuřimi, na který vyrazil v sobotu Lukáš Koudelka. 25 km dlouhá trať s celkovým  převýšením 900m mu sedla. Celkově skončil druhý mezi všemi závodníky.

Závod absolvoval také Roman Petrů a úspěšně se dostal do cíle.

Ostrava

Petr Halas s dětmi vyrazil na dráhové závody do Ostravy - Poruby.

Místní atleti pořádali pro atletické přípravky moc pěkné závody - 1. Diamantová liga - Poruba 2019  - super organizace, spousta pomocníků, rozhodčích - všechno klapalo na jedničku.

Závodilo se ve čtyřboji - 50m, dálka, hod raketkou a 300m.

Anežka Halasová zazářila v hodu raketkou, který jednoznačně vyhrála; těsně pod bednou byla na 300, sprint a dálka úplně nevyšly - ale celkově v součtu krásné 5. místo.

Matýsek Halas opět mile překvapil - v celkovém pořadí skončil ve své kategorii na parádním 8. místě. Nejvíce se mu dařilo ve sprintu a 300m, kde skočil sedmý.

Opět další z řady výborných výkonů našich nejodolnějších členů. Pro ně platí jen samé superlativy.