Irena Pospíšilová zvítězila v Pístovicích, Lenka Hrabovská skončila druhá a Lukáš Koudelka třetí mezi muži

Irena Pospíšilová zvítězila v Pístovicích, Lenka Hrabovská skončila druhá a Lukáš Koudelka třetí mezi muži

Pístovická riviéra je závod, který je pro okres Vyškov historickou událostí a je moc dobře, že se podařilo tuto ojedinělou akci v lesích mezi Pístovicemi a Lulčí udržet při životě až do této doby. Co generací tento závod odchoval, to snad ani nejde vyjmenovat.

A my tam nemohli chybět. Nejen pro tu historii a atmosféru, ale také pro to, že se závod započítával do Dlouhé míle mládeže a do Vyškovské běžecké tour dospělých.

Pozořice

Ještě ovšem minulou neděli se běžel tradiční Pozořický SOPEL, kde na své domácí trati zvítězil Petr Hének a Alena Hénková pak doběhla třetí mezi ženami.

Hodonín

A v pátek se v Hodoníně konalo Krajské finále Přespolního běhu, kam se jako členky družstva gymnázia Vyškov kvalifikovaly i Anička Halasová a Denisa Machalová.  Anička na trati 1500m vybojovala třetí místo mezi jednotlivci.

A jako družstvo pak holky získaly také  bronz.

Denisa běžela 3000m a se svým družstvem pak získaly stříbro.

Tak nejdřív ta mládež v Pístovicích

Mezi nejmladšími hochy se představil Matěj Halas a v klidu si doklusal i s doprovodem do cíle.

Michal Hrabovský také ba trati bojoval, seč mu síly stačily.

Lucinka Hrabovská si závod také zkusila.

V mladších žácích Filip Vychroň doběhl na skvělém čtvrtém místě.

Jakub Duda v této kategorii skončil na výborném šestém místě.

Mezi mladšími žákyněmi dominovala Stela Tomanová. Bezpečně zvítězila.

V mladších dorostenkách pak Anička Halasová proběhla cílem na třetím místě, když na trati ošetřovala soupeřku, která se zranila.

A teď dospělí

Naprosto s přehledem zvítězila mezi ženami Irena Pospíšilová.

Lenka Hrabovská pak skončila absolutně druhá v ženách.

Jana Soldánová se dostala do cíle na jedenáctém místě.

Lukáš Koudelka mezi muži skončil v novém osobním traťovém rekordu na třetím místě.

Radek Kala pak mezi padesátníky neměl soupeře a s přehledem vyhrál.

Brno

Na velké masové akci Vokolo prýglu se objevili Petr a Alena Hénkovi. A také Patrik Bejček.

Petr Hének doběhl v nabité konkurenci celkově dvanáctý, v kategorii pak jedenáctý.

Alena Hénková si zaběhla traťová osobák, přestože vybíhala z druhé vlna a doběhl celkově osmnáctá, v kategorii skončila čtrnáctá.

Patrik Bejček pak bojoval také, jak to šlo a do cíle se dostal na 34. místě mezi muži. V kategorii jeho výkon stačil na 22. místo.

Bukovany

Výborně si vedla v Bukovanech Sabinka Havlíčková. S přehledem vyhrála mezi stejně starými dívkami.

Telč

V Telči pokračovala Orelská běžecká liga krosem Roštýnské stráně u stejnojmenného rybníka za studeného a větrného počasí.

Nejmenší děti běžely 50m a Anežka Halasová se zaskvěla mezi o rok staršími děvčaty, kdy vzorně zabojovala a vyběhla si výborné třetí místo.

V přípravce na 200m okruhu Monika Trojancová ve finiši získala 2. místo.

Filip Křížek ve starší přípravce na 400m zvítězil.

Vojta Halas pak s mladšími žáky absolvoval 800m.

Starší žákyně Aneta Veselá a Iveta Trojancová běžely 1000m ( 200m stoupání s převýšením 20m) a od startu do cíle se přetahovaly o vedení, nakonec v seběhu byla rychlejší Iveta  a zvítězila.

Petr Halas pak doběhl ve své kategorii na výborném čtvrtém místě.

Není co dodávat, prostě se běžecký sport na okrese točí kolem našeho klubu. Na jednu stranu z toho mám radost, ale na druhou pak mě to mrzí, protože by nás měl být mnohem víc a je naprosto jedno, za koho kdo běží. To je nepodstatné.

Hlavní je přece přijít se proběhnout a pobavit s kamarády. A to se na našem okrese pořád nedaří dotáhnout na nějakou solidní úroveň.

A to je nesmírná škoda. Vždyť běhání a zejména pak v přírodě, je přece tak krásné.