Irena Pospíšilová zvítězila také v Javorníku, Petr Fochler doběhl druhý v Řevnicích

Irena Pospíšilová zvítězila také v Javorníku, Petr Fochler doběhl druhý v Řevnicích

V neděli se také dalo závodit a samozřejmě naši elitní běžci a běžkyně toho naplno využili. V Javorníku pokračoval Moravsko-Slovenský běžecký pohár a v Zábřehu pak Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje.

Olomouc

Ivetě Trojancové se v sobotu v Olomouci na soutěži družstev dařilo, tentokrát jako hostující závodnice za AC Moravskou Slavii Brno si zaběhla 400 m v čase 68,67s a poprvé si vyzkoušela trať 2000 m př., kterou dala za 9:38,16 min.

Oba výkony jsou její jak osobní tak i oddílové rekordy v dorostenkách.

Brno

Dana Hyláková zvítězila v sobotu v Brně v Českém poháru a  MČR ve sprinttriatlonu ve své kategorii. Plavalo se velmi studené vodě, na kole jim sprchlo, přesto zabojovala a kvalifikovala se na ME v této dosciplíně do Kazaně. Na ME v olympijském triatlonu bude startovat příští sobotu 1. června v Holandsku.

Javorník

Na Běhu Filipovským údolím se opět ve skvělém světle představila Irena Pospíšilová.

Opět s velkým přehledem jako obvykle zvítězila a předvedla, v jaké je v současné době skvělé formě. A to ještě v sobotu absolvovala závody na horském kole, kde dojela mezi ženami nad 36 let na pátém místě.

Na startu dětských kategorií tam stály i její dcery Lenka a Lucinka Pospíšilovy a vedly si v davu dívek dobře. Obě doběhly na devátém místě.

Zábřeh na Moravě

Půlmaratón údolím Moravské Sázavy zase přilákal díky svému příjemnému prostředí Alenu Hénkovou a Ninu Bartoňkovou.

A bojovaly spolu na rozpáleném asfaltu o bednu.

Nakonec byla o pár vteřin lepší Alena Hénková a skončila druhá v kategorii a třetí celkově.

Nina Bartoňková pak převedla také výborný výkon, když doběhla třetí v kategorii a čtvrtá celkově.

Řevnice

Petr Fochler vyrazil na závod Brdy UP - Běh na Rochoty a byl to druhý ročník závodu do vrchu, který vedl z Řevnic k lesnímu penzionu Rochota. Trať měřila 7,3 km, běžci nastoupali 350m a mimo prvních 300 m pořád stoupala.

Petr se držel od startu na druhém místě, a ve výborném čase také druhý doběhl.

Ostrov u Macochy

Do Ostrova se zajel na Šamalíkovu míli proběhnout v rámci tréninku Lukáš Koudelka. V rámci možností po nemoci zabojoval a doběhl celkově čtvrtý, v kategorii pak bral třetí místo. Startoval tam také Patrik Bejček, který závod ve své domovské obci tréninkově odklusal.

Jeden skvělý výsledek střídá druhý, tak mám velkou radost a samozřejmě všichni zaslouží velkou pochvalu. Nejlépe před nastoupenou jednotkou, což ovšem už většina z vás neví, co to znamená a také se bohužel nikdy všichni nesejdeme, abych to mohl provést.