Irena Pospíšilová vládla v Mikulčicích a Nina Bartoňková vyhrála desítku v Hranicích

Irena Pospíšilová vládla v Mikulčicích a Nina Bartoňková vyhrála desítku v Hranicích

Možností závodit bylo v sobotu o něco víc. Pro některé z nás je srdeční záležitostí Hranická dvacítky, pro jiné pak Velká Morava v Mikulčicích, tak jsme se rozdělili podle svých zájmů. Orli pak zamířili do Obřan, kde pokračovala Orelská běžecká liga.

Radíkov

Ještě minulou neděli startovala Zuzana Hubáčková na nesmírně náročném terénním duatlonu v Radíkově. A i tak dokázala vybojovat druhé místo ve své kategorii.

Hranice

Bohužel na tento překrásný závod nás jezdí čím dál míň. Nechápu proč. A to šlo o body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Já bych tem běžel, až bych brečel.

Skvěle si vedla Nina Bartoňková, která se v Hranicích objevila poprvé v životě. S přehledem zvítězila na desetikilometrové trati a běžela skvěle.

Stejně tak dobře si vedla Marie Hynštová na dvacítce. Kategorii nad 50 let s přehledem vyhrála a celkově doběhla mezi ženami dokonce osmá.

Mikulčice

Na Velké Moravě se rozdělují zase první body do Cyrilo-Metodějského maratónu a také zde pokračoval Moravsko-Slovenský běžecký pohár.

V parádní formě se zde představila před sobotním mistrovstvím republiky v půlmaratónu v Pardubicích, kde se chystá startovat, Irena Pospíšilová. Ve výborném čase ovládla kategorii žen.

Startovaly tam opět i její dcery Lucinka a Lenka, které se úspěšně zase dostaly do cíle v davu dívek v jejich kategoriích.

Mezi muži nad 40 let si vedl výborně Tomáš Müller. Doběhl na 22. místě.

Silvie Divišová pak také předvedla velmi dobrý výkon. Mezi ženami nad 35 let obsadila páté místo.

Obřany

V Obřanech pokračovala Orelské běžecká liga a bylo nás tam plno

Sabina Havlíčková dobře vyběhla, zabojovala a bylo z toho 2. místo.

Monika Trojancová na pro ni krátké trati (200 m), závěrečným finišem si vyběhala 4. místo (ze 14 závodnic, nejpočetnější kategorie).

Stela Tomanová - tam se o pořadí začalo rozhodovat až na posledních 60 m, ale finiš jí stačil na 3. místo.

Filip Křížek podal dobrý výkon, do cíle si pohlídal druhé místo.

Terka Havlíčková se na trati 800 m neztratila a vyneslo ji to 2. místo.

Iveta Trojancová slušně odběhla závod na 1800 m, odměnou jí bylo 3. místo.

Markéta Havlíčková pak v lidovém běhu obsadila 3. místo.

Matěj Halas se snažil, jako nejmladší v kategorii dokázal předběhnout i několik závodníků a skončil osmý.

Anežka Halasová v našlapané kategorii v běhu na 100m po trávě a s obrátkou skončila také osmá.

Vojta Halas v běhu hendikepovaných běžel sám a získal stříbro.

Anička Halasová po dlouhotrvajícím zranění si jen vyklusala pro body do OBL. Skončila čtvrtá v dorostenkách.

Jana Halasová zvládla lidový běh, kde měla doprovod. Na trať s ní na trať vyrazila i naše drobotina. Matěj 1,1km zvládl bez zastavení a pořádně mamce " naložil "

Petr Halas je po MS veteránů slušně rozlámaný, přesto z toho bylo toho 4. místo v M40.

A výborně běžel  Jirka Bubeník. Mezi padesátníky obsadil skvělé druhé místo.

Praha

Na pražském půlmaratónu v rámci přípravy na maratón běžel Patrik Bejček.  Do cíle se dostal v čase těsně nad 1:28, což je slušný výkon.

Jsem rád, že i přes velkou konkurenci v závodech je nás pořád vidět. Jen bych si přál, aby nás na startu stálo mnohem víc. Myslím hlavně dospělých. I když tentokrát to bylo již o hodně lepší.