Irena Pospíšilová vládla i v Šaraticích

Irena Pospíšilová vládla i v v Šaraticích

Velká část členů AK Drnovice dala přednost startu v nedělních závodech a některé výsledky jsou ze soboty až pozdě odpoledne, které by se mi nepodařilo dát včas do sobotního článku, tak je dávám na vědomí až se zpožděním teď. Ale je toho opravdu hodně. Až mě to překvapilo.

Zlín

V sobotu odpoledne vyrazila do ulic Zlína odběhnout si půlmaratón Zuzana Hubáčková. Vedla si i v tom vedru skvěle. Mezi ženami vybojovala šesté místo.

Veronika Jínková také trať půlmaratónu klusala s partou kamarádů, kterým to táhla na čas pod dvě hodiny a zároveň si odběhala tréninkové kilometry.

Na poloviční trati tam startovala i Silvie Divišová. A běžela tak výborně. Celkově doběhla třetí a v kategorii vyhrála.

Pardubice

V sobotu startoval také Petr Hrabovský na MČR ve středním triatlonu Czechman v Pardubicích. Zvládl to i přes komplikace, které v průběhu závodu měl, výborně. Plavání 1,9 km, kolo 90 km a půlmaratón dal za 5:45:11 a v kategorii skončil na 75. místě. Na startu bylo celkem 645 závodníků ve všech kategoriích.

Šaratice

A tradiční Běh okolo Mohyly míru v Šaraticích také přilákal řadu našich skvělých vytrvalkyň. A že je bylo vidět. Nejen dresy, ale hlavně skvělými výkony.

Irena Pospíšilová má parádní formu. Nedal soupeřkám šanci a s přehledem si doběhla pro další vítězství na tomto závodě.

Lenka Hrabovská je na tom také výborně. Strhujícím finišem z kopců od Mohyly míru se posunula až na celkové čtvrté místo v ženách a v kategorii pak skončila druhá.

A Nina Bartoňková běžela též fantasticky. Sice má v sebězích trochu problém, tam něco ztratila, ale i tak z toho bylo super sedmé místo celkově a čtvrté v kategorii.

Jana Soldánová se rozhodla letos celý seriál Cyrilo – Metodějského maratónu odběhat a tak i tento závod s úspěchem dokončila.

Ještě také je potřeba říct, že Lenka i Lucinka Pospíšilovy s úspěchem zvládla lidový běh.

Stejně jako jejich tatínek, který ho s holkami odklusal.

Brno

A v Brně proběhl v neděli přebor Moravy a Slezska v atletice starších žáků. Tam stály na startu Anička Halasová a Iveta Trojancová.

Obrovský výkonnostní posun na trati 800 metrů tam předvedla Iveta Trojancová.

Posunula si osobní rekord až na 2:34,16. A na 300 metrů si také pohnula s osobákem až na 45,61 a těmito časy vytvořila i nové oddílové rekordy Orla Vyškov.

Anička Halasová zaběhla 800 metrů za 2:43,76. Skákala také do dálky a ve výšce dala 140 cm.

Jak vidíte, je toho opravdu hodně. Jen doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.