Irena Pospíšilová třetí na Agrofertrunu ve Valmezu, Pavlína Poláčková čtvrtá

Řada závodů o víkendu nás rozeslala po okolí a tak se budu snažit postupně zpracovat výsledky a dát vědět, jak se komu kde dařilo.

Brno

Ve středu stál opět na startu Triexpertcupu Patrik Bejček a doběhl ve výborném čase na 17. místě celkově a dvanáctý v kategorii.

Valašské Meziříčí

Na Agrofertrun do Valmezu zase zamířil Patrik Bejček a na poslední chvíli se rozhodli zkusit prověřit formu na tomto prestižním podniku také Irena Pospíšilová, Pavlína Poláčková a Petr Hromek.

Irena Pospíšilová má fantastickou formu. Potvrdila ji i v nabité konkurenci ve Valmezu, když doběhla ve skvělém čase 38:29 třetí mezi ženami za vítěznou Ukrajinkou a druhou Slovenkou Maníkovou.

Perfektní výkon předvedla také Pavlína Poláčková i přes výpadek v tréninku dokázala vybojovat absolutně čtvrté místo mezi ženami, navíc ve velmi dobrém čase 40:41.

Patrik Bejček se tak předvedl ve výborném světle. V čase 36:46 doběhl celkově patnáctý a v kategorii skončil desátý.

Také Petr Hromek po dlouhé závodní pauze ukázal, že je třeba s ním opět letos počítat. Běžel velmi dobře. Zaběhl čas 37:50 a celkově skončil 25. a v kategorii šestnáctý.

Horka nad Moravou

V Horce nad Moravou pokračovala závodem Kokina běh Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje. Bohužel se nás tam moc nedostalo. Jen Zuzana Hubáčková a Marie Hynštová.

Zuzana Hubáčková má takové dlouhé tratě po rovině ráda. A dokázala to i v Horce. Skoro celou trať běžela absolutně na třetím místě. To se jí v posledních kilometrech už nepodařilo uhájit, ale i tak skončila celkově čtvrtá a v kategorii druhá.

Marie Hynštová pak přijela jen vydýchat nachlazení v čistém prostředí Litovelského Pomoraví, kudy trasa závodu vedla, a i tak celkově doběhla šestá a kategorii vyhrála.

Olešnice

V Olešnici pokračovala Orelská běžecká liga a jen z Vyškova tam startovalo 45 běžců od nejmenších až po ty nejstarší.

Nejdřív stál na startovní čáře Matěj Halas. A už závodí. Doběhl sedmý.

Anežka Halasová pak zaspala na startu a až potom se rozběhla a prokličkovala se mezi děvčaty až na druhé místo.

Vojta Halas startoval v mladších žácích a doběhl třetí.

Anička Halasová pak bohužel nevěděla, kde je přesně otáčka trati. Běžela první a zaběhla si velký kus. Když to zjistila a otočila se, už bylo pozdě, ale i tak nakonec vybojovala třetí místo.

Iveta Trojancová potom v této kategorii starších žákyň zvítězila.

Také tam startovala Monika Trojancová a vedla si též výborně. Doběhla na 4 - 5. místě.

Mezi dospělými si vedl parádně Petr Halas. V kategorii nad 40 let skončil třetí.

Jana Halasová pak absolvovala, stejně jako Anežka Halasová s úspěchem lidový běh.

Jihlava

V Jihlavě pak proběhlo první kolo druhé atletické ligy, kde od nás startovaly Veronika Jínková v barvách Track and Field Brno na trati 5000metrů, ta v čase 21:41,19 skončila desátá.

A také Denisa Machalová za AHA Vyškov též na trati 5000 metrů. Ta zaběhla čas 22:49,73 a doběhla jedenáctá.

Perná

Na Běh na Děvín vyrazila do Perné Stela Tomanová s rodiči. A jako obvykle si vedla skvěle. Bez problémů vyhrála.

Prostějov

A v neděli si Stela Tomanová zajel ještě do Prostějova, kde se běžel závod Hloučela 3 - 6 - 9 a opět s přehledem vyhrála ve své kategorii.

Moravské Knínice

První letošní triatlon Morkniman absolvoval Tomáš Müller a zvládl to výborně. Absolutně skončil na 35. místě a v kategorii pak šestý.

Brno

Roman Petrů pak startoval večer v Brně v závodě Night Run, kde doběhl celkově 28. a v kategorii skončil pátý.

Na startu Night Runu stála také Silvie Divišová a běžela skvěle. Ve výborném čase doběhla absolutně šestá mezi ženami a svoji kategorii vyhrála.

Jak vidíte, je toho hodně. Ani nevím, jestli dám všechno dohromady.

Ale pořád je potřeba říct, že jsou to parádní výsledky jako ostatně po celý rok.