Irena Pospíšilová pátá mezi ženami a druhá v kategorii, Marie Hynštová také druhá v kategorii a též Lukáš Koudelka předvedl v Prusinovicích parádní výkon

Irena Pospíšilová pátá mezi ženami a druhá v kategorii, Marie Hynštová také druhá v kategorii a též Lukáš Koudelka předvedl v Prusinovicích parádní výkon

Je jasné, že na běžeckém svátku v Prusinovicích, kde se běží vždy poslední sobotu v únoru Rohálovská desítka a otvírá se touto akcí jarní závodní sezóna, jsme nemohli chybět. Jen to naše obsazení mohlo být lepší. Ovšem konkurenční orelské závody v Kuřimi poněkud narušily předpokládanou účast mladých členů naší z tréninkové skupiny.

Prusinovice

Je to škoda, ale na startu stáli jen Lukáš Koudelka, Irena Pospíšilová, Nina Bartoňková, Zuzana Hubáčková a Marie Hynštová. V nesmírně nabité konkurenci ovšem obstáli na výbornou. A také závod ovlivnil neskutečně ledový vítr a tím pádem i pekelná pocitová zima. Ale i přesto jsme tam byli pořádně vidět.

Irena Pospíšilová se vrací po nemoci do formy. Už na trati bylo vidět, že jí to běží. Mezi ženami dokázala vybojovat páté místo a v kategorii skončila druhá.

Lukáš Koudelka potvrdil svoji skvělou formu z poslední doby. Dokázal si na této trati zaběhnout i v nesmírně těžkých podmínkách osobní rekord a porazil také všechny naše elitní ženy. V kategorii skončil ve velmi nabité konkurenci osmnáctý a celkově doběhl 25.

Nina Bartoňková si přijela po dlouhé nemoci užít závod a i tak běžela výborně. Mezi nejmladšími ženami doběhla jedenáctá.

Zuzana Hubáčková pak na pro ni velmi náročné trati zaběhla skvěle a bylo z toho čtrnácté místo v kategorii.

A Marie Hynštová pak jen o kousek skončila druhá mezi ženami nad 60 let.

Praha

Petr Fochler konečně vyrazil v Praze na závod ověřit si jakou má formu a v Běhu na Čerčanský chlum si vedl skvěle. Proti loňsku si zlepšil čas o 53 vteřina na trati dlouhé 4,4 km s převýšením 230 metrů a celkově skončil na skvělém pátém místě ze 142 běžců.

Je dobře, že se nebojíme konkurence a nastoupíme i do tak nesmírně kvalitního závodu nabitého hvězdami ve všech kategoriích, jakým je Rohálovská desítka.