Dana Hyláková bojovala na MS v Laussane

Dana Hyláková bojovala na MS v Laussane

Až do Švýcarska, 50 km severovýchodně od Ženevy, do Laussane se musela vypravit Dana Hyláková na letošní MS masters v triatlonu.

Abslvovala tam dva starty během soboty a neděle a v obrovské konkurenci žen v její kategorii si vedla výborně.

Sobota

Sprinttriatlon byl na programu v sobotu a Dana po tradičně slabším plavání dohnala všechno na kole a v běhu a i přes náročný terén, se kterým se na tak krátké trati moc nepočítá, vybojovala 27. místo ze 76 nejlepších žen z celého světa na startu.

Neděle

V neděli byl na programu olympijský triatlon a tratě byly ještě náročnější. Samé kopce jak na kole, tak při běhu. I v plavání byl problém s vysokými vlnami, které se musely překonávat změnou plaveckého stylu. Právě opět výsledek z plavání v podstatě určil pořadí, protože i přes výborné kolo a běh se Dana stačila již jen posunout na 35. místo z 67 žen na startu. Tady skvělé plavkyně z USA, Anglie, Austrálie a Nového Zélandu právě touto první disciplínou závod rozhodly.