Dana Hyláková bojovala na MS v Gold Coast v Queenslandu v Austrálii v triatlonu

Dana Hyláková bojovala na MS v Gold Coast v Queenslandu v Austrálii v triatlonu

A vedla si fantasticky. Vybojovala ve sprintu v neuvěřitelné konkurenci 17. místo.

Tady je pro vás od Dany přímá reportáž, jak závod viděla ona: „Jsem moc spokojená, protože sprint není moje distance a mezi Australankami a Američankami, které jsou plavkyně, jsem vylezla z vody 43. Na kole a běhu jsem jich 26 předjela. Sama jsem byla z výsledků překvapená, protože jsem si na začátku řekla, že když budu do 20. místa, že to bude dobrý. Výsledný čas byl nejlepší ze všech sprintů, co dávám v Česku, dokonce, když odpočítám dlouhá depa, 2,5 minuty, tak jsem se zlepšila o 8 -10 minut.“

V neděli se pak postavila na start standart triatlonu

A opět si vedla výborně i přes zánět nosohltanu dojela na 26. místě z 67 startujících žen v její kategorii, což je neskutečné číslo.

Zde je opět její pohled na závod: „Čas o trošku horší než jsem si předsevzala, ale to jsem nevěděla, jaké tu budou přírodní podmínky. Foukal silný vítr od moře a my jeli podél pláže. Takže i ve vodě byly vlny, ale plavání jsem zvládla podle času. Přesto jsem v konkurenci domácích a opět Američanek a Novozelanďanek,vylezla z vody na 55-60. místě. Kolo mi i přes ten vítr sedlo, ale na 5km jsem při otočce najela na obal z ionťáku, ustřelili mi přední kolo a spadla jsem. Narazila jsem si pravou kyčel, loket a koleno, ale pokračovala jsem dál, protože naštěstí to přehazovačka vydržela. V rychlosti mě to neomezilo a předjížděla jsem dál své soupeřky. Do běhu jsem šla trochu s obavou, co koleno, ale bylo o. k. Doběhla jsem v čase 2:36,33 hod. Ani jsem nevěřila, že to za těch podmínek to dám pod 2:40 hod.“

Neskutečné výsledky. Letos má Dana skvělou sezónu. Teď ji čeká zasloužený odpočinek, který už zahájila hned po závodech užíváním krásy fauny a flóry Austrálie.