Anička Halasová druhá na RunTour v Olomouci

Konkurenční podnik k Nemojské devítce proběhl v Olomouci. RunTour je masák za strašné peníze, nehrozí, že bychom tam my dospělí, co máme rozum, asi startovali, ale pro mládež to byl zřejmě jiný zážitek tak tam vyrazila.

Olomouc

Anežka Halasová běžela v nejmladší kategorii běh na 500m, startovali dohromady chlapci i dívky. Bohužel se znovu hned na startu zapletla do pádu a ještě se přes ni převalila první vlna závodníků a závodnic, takže vyrážela do závodu s hendikepem 50-60m, ale zabojovala a doběhla celkově 29. (ze 148) a ve své kategorii dívek dvanáctá.

Ondra Koutný běžel  trať 1000m, celkově 17. (ze 170), v kategorii chlapců třináctý.

Jan Koutný také běžel trať 1000m, celkově i v kategorii skončil třetí.

Honza vyrazil do čela hned po startu a po prvním kole ukazoval o 2 roky starším a o hlavu vyšším klukům záda, Ti pak ale ve druhém kole přidali a 200m před cílem Honzu předběhli.

Anička Halasová na trati 1000m skončila celkově 6. (z 60), v kategorii dívek pak druhá (z 33) v čase 3:36.

Hned od startu se držela na čele závodu s dalšími 3-4 děvčaty, ve druhém kole se vytáhla na druhé místo, zkusila i závěrečný finiš, ale to ta první dívka taky, takže nakonec stříbro.

Anetka Veselá si dala též trať 1000m,  celkově doběhla 15. a v kategorii šestá v čase 3:53, v úvodu se držela v první třetině startovního pole, ve druhém kole pak lehce zvyšovala tempo a zvládla i závěrečný finiš.

Brno a Břeclav

Ještě v týdnu se Anička Halasová zúčastnila závodů na Horníkové pořádaných JAC Brno a s orlíky vyrazili do Břeclavi.

V Brně hodně foukalo (s cílovým protivětrem),  stadion má jen 200m, vyhrála tam 600m časem 1:54, 82, druhá doběhla v běhu na 60m 9,19, dálka v protivětru 409 a výška 130.

V Břeclavi běžela 150m za 21,64 a 500m za 1:33,74, tady hned po startu měla bohužel pád, ještě přes ni přebíhali závodníci, i se sedřeným  a naraženým kolenem to nevzdala  a zabojovala.

Tak to máme ještě i perfektní výsledky naší mládeže. Celkový souhrn víkendu je tedy velmi úspěšný. Tak jedeme dál.