Anička a Petr Halasovi se představili na halovém Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, startovala tam také Iveta Trojancová

Anička a Petr Halasovi se představili na halovém Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, startovala tam také Iveta Trojancová

Ostrava

Anička Halasová na úvod běžela už v dorostenkách 3000m a po velmi rychlém úvodním kilometru 4:14 neudržela ďábelské tempo, byla nucena zvolnit a osamoceně doběhla na 8. místě v čase 13:40,45 ve svém prvním halovém závodě na této distanci. Ustanovila si tak nejen osobní, ale i oddílový rekord.

Potom ještě absolvovala bez speciálního tréninku skokanský dvojboj - díky posunům v časovém plánu nejprve zvládla první pokus v dálce, pak přešla na výšku a pak se znovu vracela do dálkařského sektoru. I přes tyto " škatulata " si dokázala vylepšit halový osobní a zároveň oddílový rekord v dálce na 435cm, což stačilo na 23. místo.

Ve výšce brala za výkon 137cm 11. místo.

Petr Halas si po mnoha letech dal 800m a po přepálené první 200 to šlo ztěžka, no nic roky jsou tady. Ale 7. místo je úspěch i když chtěl  lepší čas než 2:22,76.

Iveta Trojancová tam startovala na trati 60m, na 200 m a 800 m. A vedla si velmi dobře. Na všech třech tratích vytvořila nové oddílové rekordy.

Šedesátku dala ve výborném čase 8,87 a to poprvé startovala ze zátěžových bloků.

Doustovku pak zaběhla v osobáku 30,06.

A na osmistovce odvedla svůj standartní výkon časem 2:41,56.

Otrokovice

Ještě v týdnu si Anežka a Anička Halasovy zajely zazávodit do Otrokovic na Metal PS mezinárodní atletický mítink.

Anežka Halasová vyhrála svoji kategorii v dvojboji - sprint 40y a dálka, když si zvládla udělat v obou disciplínách osobáčky.

Pro Aničku Halasovou byla tato zkušenost ani ne tak o výkonech, ale o čerpání zkušeností a obrovské motivaci. Ve společném závodě v dálce a výšce (zde si alespoň vylepšila své letošní maximum) startovala po boku závodnic z USA, GB, Mexika, Číny, Ukrajiny, Litvy, Slovenska …

Tak i halová sezóna se nám rozjela naplno. Bude toho letos zase hodně, tak je dobře, že se nám daří.

Autoři: Petr Halas a Zdeněk Smutný