Anežka Halasová, Stela Tomanová a Iveta Trojancová ve Vnorovech druhé v kategoriích, Anička Halasová třetí v juniorkách

Anežka Halasová, Stela Tomanová a Iveta Trojancová ve Vnorovech druhé v kategoriích, Anička Halasová třetí v juniorkách

Vnorovská desítka, to je pojem. Má obrovskou tradici, letos se běžel 30. ročník, a také je o ni velký zájem mezi naší elitou, protože se tam běhá o slušné peníze. Samozřejmě se tam objeví také zahraniční vytrvalci, kteří k nám jezdí sbírat prachy.

Závod je zařazený do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru a také do Orelské běžecké ligy, takže se dá už předem říct, kdo od nás tam poběží.

A také se v Sokolově konal další závod do Českého poháru v triatlonu. I tady jsme měli své zastoupení.

Vnorovy

Anežka Halasová v silné konkurenci 14 závodnic doběhla na fantastickém 2. místě.

A to bojovala o zlato. Tentokrát jí konečně vyšel super start  a první trojice bojovala o každý milimetr.

Matěj Halas zase jen běžel, na startu dal všem přednost (a to doslova), takže vybíhal úplně poslední. Závod ale zvládl tradičně s úsměvem.

Stela Tomanová převedla skvělý výkon a doběhla druhá ve své kategorii.

Monika Trojancová zaspala na startu a tím se už pak nedalo v početně startovním poli nic moc dělat.

Iveta Trojancová pak zabojovala a dokázala ve starších žákyních doběhnout druhá.

Anička Halasová s Denisou Machalovou po brzkém ranním návratu z Berlína startovaly až v jundoru.

Anička Halasová brala bronz v juniorkách.

Denisa Machalová ve stejné kategorii skončila pátá.

Vojta Halas doběhl na 2,5km v dorostencích na 5. místě.

Petr Halas i s Janou Halasovou absolvovali lidový běh.

No a pak se ještě holky Anička Halasová, Denisa Machalová, Marta Klobásková a Zuzana Göghová rozhodly vytvořit štafetu 4x2500m s názvem KVARTETO a bojovaly neskutečně. Na trati fakt nechaly všechno a skončily na 5. místě, časem 43:06. Ale nutno podotknout, že ve všech dalších štafetách startoval minimálně jeden muž.

Anežka Halasová pak kromě závodění vystupovala ještě jako mažoretka a na těch cílových kostkách hlavně akrobacie teda stála opravdu za to.

Sokolov

CITY TRIATLON v Sokolově byl další akcí, kam jely Pavlína Poláčková a Dana Hyláková pro body do Českého poháru.

Pavlína Poláčková po bojovném výkonu skončila nakonec o pouhé dvě vteřiny, které jí chyběly na třetí místo, čtvrtá v kategorii a celkově skončila sedmá.

Dana Hyláková pak opět s přehledem zvítězila ve své kategorii.

Janské Lázně

A v rámci dovolené v Krkonoších si Lenka Hrabovská vyzkoušela běh do vrchu Jánské Lázně - Černá hora. Trasu dlouho 8,6 km s převýšením 650 metrů zvládla ve výborném čase 52:06.

Tak jsme se zase neztratili. Je vidět, že prostě běhat a závodit umíme. A bude to určitě ještě lepší.