V Jedovnicích se nám sice moc nedařilo, ale vidět jsme byli

V Jedovnicích se nám sice moc nedařilo, ale vidět jsme byli

Kultovní závody pro Vyškov a okolí, to je bezesporu Běh za jedovnickým kaprem v Jedovnicích. Za těch 21 let, co se tento závod koná, jsme tam mockrát nechyběli.

A nemohlo tomu být ani letos jinak. Samozřejmě zase to na velkou účast nebylo, přece jen řada členů AK Drnovice má nějaké další aktivity nebo prostě nezávodí, ale skalní borci přijeli a předvedli, že jsou závody, kde se nesmí chybět.

Jedovnice

Dopolední sluníčko všechny nalákalo, jenže v Jedovnicích se už odpoledne zatáhlo a byla celkem slušná zima, dokonce začala padat občas i sněhové, či spíš ledové krupky.

Sešlo se nás tam celkem dost, tak se podíváme, jak se komu dařilo.

Nejdřív mládež

První vyrazil ke svému sprintu na 120 metrů Michal Hrabovský a vybojoval mezi chlapci třetí místo.

Poté se postavila na startovní čáru Monika Trojancová. Jenže tam některé dívky ulily start a už se pak se závodem moc nic nedalo dělat. Přesto zabojovala a dotáhla se až na páté místo.

Stejně tak si vedl Filip Křížek. Také se nechal zavřít v zatáčce a běžel dokonce část trati úplně poslední. Až finišem se pak propracoval na konečné páté místo.

A do třetice stejně. Stela Tomanové též neproběhla zatáčku ideálně a už se nedostala ani finišem dál jak také na páté místo.

Poslední se postavila na start mezi mládeží Iveta Trojancová a na ní na přece jen příliš dlouhé trati doběhla na čtvrtém místě.

Rozhodčí bohužel ve výsledcích udělali ostrou tužkou jiné výsledky. Dokonce u někoho i lepší. Ale já tam stál a opravdu tohle jsou správné výsledky. Jak už to pak vyhlásili, to nevím, nebyl jsem tam.

A teď tedy dospělí

Říkám dospělí, ale s ženami běžely také juniorky a do nich se přihlásila Sára Přecechtělová. Musela se ostaršit, aby ji pustili pořadatelé na start, ale běžela skvěle. Cílem proběhla na čtvrtém místě ve výborném čase.

Denisa Machalová též šla na krev a bylo z toho šesté místo mezi juniorkami.

V nejmladší kategorii žen pak Lenka Hrabovská vybojovala v nabité konkurenci páté místo.

Marii Hynštové se nedařilo, moc toho v poslední době nenatrénovala a bylo to vidět. Ve své kategorii skončila druhá.

Mezi muži si nejlépe vedl Lukáš Koudelka. V mimořádně kvalitním startovním poli skončil absolutně osmý a v kategorii pak sedmý.

Patrikovi Bejčkovi závod nesedl. Do cíle se dostal absolutně až devatenáctý a v kategorii pak doběhl třináctý.

Kousek za ním pak proběhl cílovou metou Petr Hrabovský. Na patnáctém místě v nejmladší kategorii mužů.

Hodonín

Na přebor Moravy Slezska v krosu vyrazila do Hodonína Anička Halasová.

v Hodoníně se sešla v mladším a starším žactvu opravdová elita, takže to byl boj o každé místo.

Anička Halasová si dobře rozvrhla síly, po prvním kole začala lehce zrychlovat, ovšem kolem 2,5 km přišla krize a musela zvolnit, ale nakonec ještě našla síly pro finiš a trať  2,9km dlouhou v terénu zaběhla za 12:47 a celkově skončila dvacátá.

Úpice

V Úpici na úpatí Krkonoš pokračovala Orelská běžecká liga Běhen Dlouhými záhony. Dětské kategorie startovaly na novém školním stadionku a trať vedla částečně terénem a ulicemi.

Anežka Halasová běžela trať dlouhou 400m a v náročném terénu doběhla na třetím místě, když ve finiši ji na druhé scházel kousek.

Vojta Halas absolvoval 700m s mladšími žáky.

Aneta Veselá v silné konkurenci starších žákyň doběhla na trati 2100m na pěkném pátém místě.

Dospělí měli změněnou trať, celkem 2 kola po 4 km, ale i tak to bylo s velkým převýšením nahoru a dolů, krásným lesoparkem a Petr Halas doběhl v kategorii na 6. místě.

Jsem rád, že pořád jsou v našich řadách běžci, kteří se nenechají odradit ničím a nesou barvy našeho klubu do boje za co nejlepší výsledky.