Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová neměli ve Vyškově na dvanáctce soupeře

Další závod do Vyškovské běžecké tour, již šestý v pořadí, jde to teď pěkně po týdnu za sebou, připravili borci kolem Pepy Kunce z TJ LRS Vyškov. A byla jím tradiční Vyškovská dvanáctka, tedy Běh kolem Vyškova.

Dalo se předpokládat, že se nás tam snad také sejde o něco víc z AK Drnovice, protože zde měly své kategorie i děti a mládež. Tak se podíváme, jak to nakonec ve skutečnosti dopadlo.

Olomouc

V pátek večer ovšem ještě startovala Zuzana Svobodová na Hudební pětce na stadionu AK Olomouc a v rámci tréninku ji odběhla za 22:27, což pro ni znamenalo druhé místo mezi ženami.

Vyškov

Ve Vyškově jsme měli početné zastoupení hlavně v kategoriích dětí. Zejména těch nejmenších.

Matěj Halas nezapřel běžecké geny a s přehledem zvítězil mezi nejmenšími kluky.

Skvěle si vedla Sabinka Havlíčková. Cílem prolétla na druhém místě. A to i po nemoci.

Hned za ní ovšem doběhla třetí Lucie Pospíšilová, která je v poslední době také k neudržení.

A za nimi pak čtvrté místo vybojovala Lucie Hrabovská. Holky pěkně zaválely.

V další kategorii dívek jsme pak obsadili místa těsně pod stupni vítězů.

Čtvrtá doběhla Lenka Pospíšilová. Letěla jako vítr, ale byly tam na startu ještě lepší dívky.

Páté místo pak zbylo na bojující Anežku Halasovou. Někdy ta bedna prostě nevyjde, ale příště tu bude zase třeba jinak.

Pátý skončil také Michal Hrabovský mezi předškoláky. Ale švihal jako blesk.

Ondra Koutný pak také skončil pátý na trati dlouhé 600 metrů. Chyběly mu už síly na finiš.

Honza Koutný naopak rozdrtil soupeře rozdílem třídy a v novém osobním rekordu na 800 metrů, které zaběhl za 2:25,30, s přehledem zvítězil.

Také Anička Halasová předvedla skvělý výkon na 1000 metrů, když časem 3:35,0 skončila druhá mezi staršími žákyněmi.

A teď tady dospělí a junioři

Tomáš Steiner jen v ostřejším tréninkovém tempu přesně podle předpokladů zvítězil a to s obrovským náskokem větším jak jeden kilometr. Tak to ve Vyškově napálil.

Irena Pospíšilová předvedla to samé. Jen náskok měla v cíli přece jen menší. Ovšem ženy běžely kratší trať a hlavně ona pořád po zranění běží opatrněji. Přesto neměla konkurenci.

Na skvělém třetím místě absolutně mezi všemi ženami doběhla a v kategorii juniorek pak zvítězila Terezie Zakopalová. Ta jako nováček na našich závodech předvádí skvělé výkony.

Pátá celkově a první mezi ženami nad 55 let proběhla cílem Marie Hynštová.

Jana Soldánová se pořádně potrápila ve vedru a dusnu, které ve Vyškově panovalo, ale dokázala trať zvládnout. Vyneslo jí to čtvrté místo mezi juniorkami.

Vynikající výkon pak předvedl Petr Halas. Bojoval jako lev a vyneslo mu to čtvrté místo mezi čtyřicátníky.

Zdatně se z tratí i počasím popasoval také Jan Koutný. Doběhl sedmý mezi muži nad 40 let.

Trénink na trati 12 km absolvoval i Jaroslav Trávníček a do cíle se dostal jako pátý padesátník.

Výsledky: Běh kolem Vyškova 2017.xls (123392)

Morkovice

Na triatlonu Morkovské chlap v Morkovicích, což obnášelo 200 metrů plavání, 20 km kolo a 5 km běh startovali Tomáš Müller a Patrik Pataki. Vedli si výborně.

Tomáš časem 1:09:08 obsadil 25. místo v kategorii M 4.

Patrik pak časem 1:12:06 také skončil na 25. místě, ale v kategorii M 3.

Tak nás na startu ve Vyškově nebylo tolik dospělých jako na Lulečské šestce, ale s tím se dalo počítat. Hlavně, že nás bylo vidět a docela se nám i dařilo. A to je dobře.

Autor: akdrnovice.rajce.idnes.cz/Vyskov_8.7.2017