Petr Fochler se opět proběhl s Pončou na závodech

Petr Fochler se opět proběhl s Pončou na závodech

O víkendu Petr Fochler sse svým psem Pončou zahájili devátou společnou závodní sezonu závody Ježdění na Valše, které se uskutečnily v Louce u Olešnice.

Předchozích 5 ročníků zde vyhráli a tak Petr věděl, že je nečeká vůbec jednoduchá trať.  Dle hodinek nastoupaných 120 metrů na trati dlouhé 4,35 km. Bohužel toho letos spolu nenatrénovali tolik, kolik by bylo potřeba, takže Petr byl hodně zvědavý, jak jim to půjde.
První kolo jim ale vůbec nesedlo. Dokončili ho na 2. místě s časem 14:30.

Druhý den už to bylo lepší. Ačkoliv celou noc pršelo a trať byla v mnohem horším stavu, oběma se už běželo mnohem líp. Zlepšili na 14:18. Bohužel to stačilo jen na 2. místo s celkovou ztrátou z obou startů asi 45 vteřin na prvního.

Letos Petr plánuje ještě dva závody v canicrossu v listopadu a užije zřejmě poslední sezonu s Pončou, po které už skončí Ponča ve sportovním důchodu.

Petr již cvičí nového psa. Je to také evropský saňový pes Cash a roste z něho krásný pes.

Tak v dalších sezónách se budou zase snažit dostat do evropské i světové špičky v canicrosu, kde si v posledních letech Petr s Pončou tak skvěle vedli.