Pavlína Poláčková první ve Slavkově, Lukáš Koudelka druhý ve Vískách a Irena Pospíšilová třetí v Blansku

Širší záběr závodů o tomto víkendu umožnil našim členům startovat na více místech.

Ve Slavkově se konal tradiční triatlon a hlavně pak ve Vískách se běžel krásný závod v lesích, který se započítává do Orelské běžecké ligy a do Okresní blanenské ligy. V Blansku pak půlmaratón Moravským krasem.

Tak se podíváme, jak se nám kde dařilo.

Olomouc

Ještě ovšem ve středu startovala Anička Halasová v Olomouci na dráze a na trati 1500 metrů vybojovala druhé místo mezi ženami a časem 5:29,71 zaostala za svým osobním rekordem jen o 0,9 vteřiny.

Vísky u Letovic

Tady se nás sešlo nejvíc. Samozřejmě to bylo zásluhou mládeže, ale to nerozlišuji. Všichni patříme do jedné party.

Nejdřív tedy mládež a kondiční běh

Nejdřív vyrazil na start Matěj Halas a zvládl to s úsměvem, i když trochu zaspal na startu.

Potom zabojovala skvěle Anežka Halasová. Bylo z toho výborné čtvrté místo.

Také Vojta Halas zvládl závod bravurně i přes velké vedro a dlouho trať, co musel běžet.

Anička Halasová se srdnatě na trati rvala se soupeřkami a bylo z toho výborné druhé místo.

Aneta Veselá bednu prohrála až ve finiši, ale čtvrté místo ji určitě mrzet nemusí.

Smůlu měla Sabinka Havlíčková, protože kvůli objížďce přijela pozdě na start a tak si odklusala jen závod se staršími dívkami v jiné kategorii.

Markéta Havlíčková pak zvládla výborně kondiční běh na 2 km, když doběhla pátá mezi ženami.

A také Jana Halasová se dostala na této trati úspěšně do cíle.

A teď tedy dospělí

Fantastický výkon předvedl Lukáš Koudelka. Až do cíle bojoval o vítězství. To nakonec přece jen patřilo Milanovi Adamcovi. Ale Lukáš vyhrál svoji kategorii a celkově skončil druhý. Navíc si posunul osobní rekord na této trati skoro o dvě minuty.

Velmi dobře běžel na pro něj neoblíbené kopcovité trati Petr Halas. Mezi čtyřicátníky skončil pátý ve výborném čase.

Já to šel opět zkusit. Nic moc. Opět se mi závěr závodu nepovedl, přesto jsem nakonec šedesátníky vyhrál.

Marie Hynštová je ve formě. Ve skvělém čase zvítězila ve své kategorii.

A ve stejné kategorii pak za ní doběhla druhá Dana Hyláková, ta je na tom také fantasticky.

Blansko

Půlmaratón Moravským krasem přilákal na start Irenu Pospíšilovou, Patrika Bejčka, Petra Hrabovského a Silvii Divišovou.

V hodně náročných podmínkách zvládli těžký závod skvěle.

Irena doběhla časem 1:31:02 absolutně třetí za vítěznou Petrou Kamínkovou a druhá pak skončila v kategorii, kterou vyhrála Martina Vévodová.

Patrik zabojoval téměř neuvěřitelně. Doběhl absolutně desátý a šestý v kategorii časem 1:26:56.

Petr se s tím také nepáral a do cíle se dostal v čase 1:41:19 na 45. místě v kategorii.

Silvie taky bojovala s vedrem a proběhla cílem v čase 1:44:27 na čtvrtém místě v kategorii.

Slavkov

Ve Slavkovském triatlonu Austerlitzman obhajovala prvenství Pavlína Poláčková a také se tam postavili na start Petr Hromek a Jaroslav Trávníček.

Pavlína opět s obrovským náskokem zvítězila absolutně mezi ženami. Jak ta to letos dělá? Neuvěřitelná sezóna.

Do cíle se dostal také po bojovném výkonu Petr Hromek.

A neztratil se ani Jaroslav Trávníček mezi padesátníky.

Leština

Petr Hének si odskočil na MTB maraton do Leštiny a v závodě horských kol na Moravském bikemaratonu dokázal dojet mezi elitními závodníky na skvělém 22. místě.

Kroměříž

Na triatlonu Kromplmen, kde se plavalo 400 metrů, na kole jelo 30 km a běželo se 6 km, se představili Tomáš Müller a Patrik Pataki.

A vedli si výborně.

Patrik skončil v kategorii M2 na 22. místě a celkově pak obsadil 54. místo.

Tomáš v kategorii M3 vybojoval 18. místo a v celkovém pořadí pak skončil dvě místa za Patrikem, bylo to tedy 56. místo.

Tak snad je výčet úplný. Nevím o nikom dalším, kdo by někde běžel, ale je možné, že se časem něco ještě vyvrbí.

Ale je nutné dodat, že se nám opět dařilo. Jako vlastně po celý rok.