Pavlína Poláčková má další titul, tentokrát v duatlonu

Další závod započítávaný do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje se běžel v Olomouci Hejčíně a byl to již 12. ročník Běhu s klokanem.

Je jasné, že jsme se tam museli objevit, také proto, že prostě nikde nic jiného poblíž nebylo.

Pavlína Poláčková pak s Petrem Hromkem a Danou Hylákovou startovali na mistrovství ČR v duatlonu v Žamberku.

Blansko

Ovšem ještě v pátek večer se v Blansku běžela Podzimní desítka na dráze, která se také počítá do Okresní blanenské ligy a tam stál na startu Patrik Bejček. A zvládl to skvěle. V novém osobním rekordu 36:45,01 skončil absolutné pátý a v kategorii pak třetí.

Olomouc

Tak hnusně, jak dnes v Olomouci už dlouho v září nebylo. Déšť, zima, na trati bláto a velké kaluže, rozhodně to nebyla dnes žádná moc velká zábava. Taky tam startovaly jen dvě odolné ženy z našeho klubu.

Zuzana Svobodová se na podzim dostává tradičně do výborné formy. Mocně finišovala, ale už to nakonec nestihla, proto se do cíle dostala jako třetí žena absolutního pořadí.

Marie Hynštová pak kategorii nad 50 let doběhla na druhém místě, když se raději ani moc nehnala a dával spíš pozor na trati, aby se jí něco nepřihodilo.

Žamberk

Mistrovství České republiky v duatlonu pořádá tradičně Žamberk a Pavlína Poláčková jela obhajovat své loňské prvenství. Zvládla to skvěle. Již v prvním běhu všem soupeřkám utekla a pak jen svůj náskok neustále navyšovala. Další titul mistryně ČR má opět v kapse. Letos má neskutečnou sezónu.

Stejně tak si vedla i Dana Hyláková. Ve své kategorii neměla konkurenci a s přehledem vyhrála. Tím pádem též získala titul mistryně ČR. Také sezóna snů.

Petr Hromek byl velmi nespokojený se svým výkonem, přestože závod zvládl velmi slušně. Mezi nejmladšími muži dojel a doběhl na 27. místě.

A to měli velmi kruté podmínky. Osm stupňů a celý závod pršelo. Klobouk dolů.

Česká Třebová

Další díl Orelské běžecké ligy se konal v České Třebové - Kros po lyžařských tratích.

Jak název napovídá, jde o náročný, ale krásný závod v lesním prostředí.

Letos ho hodně znepříjemnilo studené a deštivé počasí.

Přesto všichni bojovali, co to šlo.

Skvěle si vedla Sabinka Havlíčková, závod nejmenších dívek s přehledem vyhrála.

Potom Matěj Halas s Vojtou Halasem běželi nejkratší trať 100m po louce a v pořádku doběhli.

Anežka Halasová už měla 500m, místy v blátivém terénu, stoupání, seběh, takže jí to dalo zabrat a na nejlepší tentokrát nestačila, ale držela se statečně.

Ve starších žákyních na trati 2 km se Anička Halasová nepouštěla v těžkém terénu do souboje s nejlepšími lyžařkami a doběhla na 6. místě.

Aneta Veselá pak skončila na 8. místě. V hodnocení  Orlů ale obsadily první dvě místa.

Jana Halasová na závěr úspěšně absolvovala lidový běh na 1 km.

Markéta Havlíčková pak tento livový běh vyhrála.

Brno

Parádní výkon v závodě 10 mil Brnem předvedli Petr a Alena Hénkovi.

Petr doběhl v nabité konkurenci na třetím místě a Alena pak proběhla cílem celkově jako pátá žena v pořadí a v kategorii skončila třetí, přičemž se zlepšila oproti loňskému roku o 15 minut.

Opět jsme předvedli parádní výsledky. Je neuvěřitelné, jak se nám po celý rok daří.