Borci z AK Drnovice bojovali v Plaveckém Mikuláši a v Holešově

Borci z AK Drnovice bojovali v Plaveckém Mikuláši a v Holešově

Nikde žádný závod, mrtvá sezóna, to snad ani není možné. Pouze v Plaveckém Mikuláši na Slovensku se rozdělovaly body do Moravsko – Slovenského  běžeckého poháru.

A tím pádem tam samozřejmě nemohl chybět Petr Halas s rodinou. V Holešově se zase bojovalo v terénním triatlonu a i tam jsme měli zastoupení.

Plavecký Mikuláš

V Plaveckém Mikuláši se závodilo o body do MSBP. Děti běhaly na kopcovitých okruzích po obci, pro dospělé byly připraveny okruhy v nádherné přírodě Malých Karpat. Zdejší trať je krásná, ale hodně kopcovitá, místy kamenitá a opravdu docela náročná.

Anička Halasová se nejprve rozběhala v závodě starších žákyň. Tam si pohlídala třetí místo a šetřila síly na závod juniorek. V kategorii Jundor si pak odtáhla celý závod na druhém místě, které také udržela až do cíle.

Anežka Halasová se rvala se staršími soupeřkami jako lvice, sice to na přední pozice nestačilo, ale ve svém ročníku skončila na třetím místě.

Matýsek Halas už nechtěl běžet s doprovodem, závod zvládl celý sám a jako obvykle s úsměvem. Navíc svůj ročník vyhrál.

Vojtíšek Halas absolvoval svůj závod také sám a měl z toho velkou radost.

Petr Halas se pak na náročné trati rval, seč mu síly stačily a mezi čtyřicátníky vybojoval osmé místo.

A Jana Halasová tam zvládla výborně sedmi kilometrový Nordic Walking.

Co víc dodat. Halasovi jsou prostě borci.

Holešov

V Holešově se jel terénní triatlon Holešovman (500 m - 26 km horské kolo a 6 km běh). Na startu stáli Patrik Pataki a Tomáš Müller a čekala je nesmírně náročná trasa pro kolo.

Patrik dosáhl času 1:56:16 a skončil 51 celkově. Dvacátý sedmý pak v kategorii M3.

Tomáš měl čas 1:57:13, v celkovém pořadí dojel padesátý třetí a třináctý potom v kategorii M4.

Bohužel je to tak, závody nejsou a tak aspoň díky Petrovi za dlouhé cestování na Slovensko a klukům za triatlon. A byli jsme opět všude velmi slušně vidět.